مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان قم

سه تجمع مردمی در حمایت از حجاب و عفاف در قم برگزار می شود

کد خبر: 8162
16/07/10 - 10:37 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ” حوزه ” ، لیلا حیدری ؛ مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان قم ، با اشاره به فرارسیدن هفته حجاب و عفاف، از برنامه‌ریزی برای برگزاری سه تجمع مردمی در این هفته خبر داد و اظهار کرد: در هفته حجاب و عفاف، با هماهنگی سپاه امام […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ” حوزه ” ، لیلا حیدری ؛ مسئول سازمان بسیج جامعه زنان استان قم ، با اشاره به فرارسیدن هفته حجاب و عفاف، از برنامه‌ریزی برای برگزاری سه تجمع مردمی در این هفته خبر داد و اظهار کرد: در هفته حجاب و عفاف، با هماهنگی سپاه امام علی ابن ابی طالب(ع)، چند تجمع با حضور بانوان بسیجی و غیر بسیجی برای حمایت از فریضه حجاب و عفاف برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به مکان برگزاری تجمع حجاب و عفاف در این هفته تصریح کرد: تجمع در سه نقطه از شهر قم برگزار خواهد شد که شامل نیروگاه، بوستان نجمه و میدان روح‌الله می‌شود. مسئول بسیج جامعه زنان استان قم ادامه داد: با توجه به حجم وسیع استفاده از شبکه‌‌های مجازی توسط گروه‌های سنی و اقشار مختلف جامعه، ستاد حجاب و عفاف سپاه علی ابن ابی طالب(ع) فعالیت تبلیغی و روشنگری در این فضا را نیز طرح ریزی کرده و گسترش داده است.

حیدری از مشارکت ۲ هزار بانوی استان قم در طرح “ریحانه النبی” خبر داد و گفت: در سال گذشته با دعوت از تعدادی از بانوان بدحجاب و کم حجاب استان قم، طرح “ریحانه النبی” را به منظور نشر حجاب و عفاف در این استان اجرا کردیم. وی ادامه داد: برای اجرای طرح “ریحانه النبی”، تعدادی از بهترین بانوان مبلغ استان قم را به عنوان مربیان این طرح انتخاب و برای آن‌ها کار‌گاه‌های تخصصی حجاب و عفاف برگزار کردیم تا بتوانند بحث حجاب و عفاف را در این طرح بصورت تخصصی و اساسی پیش ببرند تا هیچ شک و شبهه‌ای پیرامون آن، برای شرکت‌کنندگان در این طرح باقی نماند.

مسئول بسیج جامعه زنان استان قم عنوان کرد: در این طرح، مربیان با برقراری رابطه صمیمانه با شرکت‌کنندگان و پیش‌روی گام به گام در راستای بیان مفاهیم مهم حجاب و عفاف و دلایل ضرورت رعایت آن در جامعه از دریچه عقل و شرع، تعداد عمده‌ای از شرکت کنندگان، با اتکا به دلایل عقلی و باور قلبی به صورت داوطلبانه اقدام به تکمیل حجاب خود کردند. حیدری با بیان اینکه در استان قم قریب به هزار حلقه طیبه صالحین وجود دارد گفت: طرح “ریحانه النبی” در مدت یک سال به صورت مداوم در حلقه‌های طیبه صالحین، مدارس و پایگاه‌های بسیج دانش‌آموزی و غیر دانش‌آموزی سراسر استان قم برگزار شد.

وی از تداوم این طرح در سال جاری خبر داد و افزود: با پیش‌بینی‌ و برنامه‌های صورت‌گرفته، این طرح با امضای تفاهم‌نامه سازمان بسیج جامعه زنان کشور، در سال جاری نیز با مشارکت ۲ هزار نفر دیگر از بانوان استان قم با کیفیت بهتر ادامه پیدا خواهد کرد.

مسئول بسیج جامعه زنان استان قم با اشاره به گسترش و تنوع برنامه‌های فرهنگی که به همت این مرکز پیرامون حجاب و عفاف طراحی شده، گفت: برگزاری همایش شاعران نجابت، برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف در برخی از پایگاه‌‌های بسیج، تجلیل از نخبگان محجبه، فضاسازی مناسب در سطح استان، تولید تیزر پیرامون حجاب و عفاف، جلسات توجیهی پیرامون حجاب و عفاف و دیدار بانوان بسیجی با علمای و خانواده‌های شهدای مدافع حرم استان قم و تجلیل از آن‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که ستاد حجاب و عفاف سپاه امام علی ابن ابی طالب(ع) برای اجرا در هفته حجاب و عفاف طراحی کرده است. حیدری در بخش پایانی سخنان خود تلاش همه جانبه دستگاه‌های مختلف کشور را برای مهار بدحجابی لازم دانست و خاطر نشان کرد: برای نهادینه کردن حجاب اسلامی در جامعه نیازمند تلاش خالصانه و دلسوزانه مسؤولان و مردم در بخش‌های مختلف کشور هستیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32