کد خبر: 8140
16/07/10 - 10:45 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از ” حوزه ” ، حجت الاسلام عربیان ، محقق حوزوی ؛ در همایش حریم آسمانی که در اداره تبلیغات اسلامی استان لرستان برگزار شد، با بیان اینکه حجاب و عفاف زیباترین و زیبنده ترین میراث ماندگار حضرت زهرا(س) برای همگان بخصوص بانوان است، افزود: با تقویت […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از ” حوزه ” ، حجت الاسلام عربیان ، محقق حوزوی ؛ در همایش حریم آسمانی که در اداره تبلیغات اسلامی استان لرستان برگزار شد، با بیان اینکه حجاب و عفاف زیباترین و زیبنده ترین میراث ماندگار حضرت زهرا(س) برای همگان بخصوص بانوان است، افزود: با تقویت زیر ساختهای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، می توان این مهم را در جامعه تعمیق و گسترش داد.

وی با اشاره به اینکه اگر زیر ساخت های ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تقویت شود، پایبندی به حجاب خود به خود صورت می گیرد و نیازی به تذکر در این باره نیست تصریح کرد:باید با پاسخگویی به شبهات دینی در خصوص فلسفه و کارکرد عفاف و حجاب با انگیزه خودجوش به سراغ مراعات حجاب در جامعه برویم. این محقق حوزوی با بیان اینکه تقویت و ارتقاء آگاهی های شرعی و دینی نیز راهی دیگر برای تقویت و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است، خاطر نشان کرد: با عمل به دستورات قرآن و پیروی از سیره اهل بیت ع باید همه نسبت به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

حجت الاسلام عربیان با تاکید بر اینکه اسلام دین علم و معرفت و کمال و سعادت برای انسان است، یادآور شد: انسان دارای سه بعد جدا نشدنی اندیشه، انگیزه و رفتار است و با عمل به این یه بعد بر اساس تعقل،قلب،و اعضاء و جوارح خود تصمیم می گیرد لذا کمال انسان نیز در کامل بودن وی در این سه زمینه خواهد بود.

وی با بیان اینکه تنها برگزاری جلسات،همایش ها و برنامه های اخلاقی و قرآنی به تنهایی نمی تواند در جهت تعمیق و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب تاثیر گذار باشد، گفت: برای تقویت و احیاء فرهنگ حجاب در جامعه باید باورهای الهی و توحیدی در بین افراد شکل گیرد؛ چرا که افراد بر مبنای این باورها اعتقادات و دستورات شخصی و اجتماعی زندگی خود را تنظیم می کنند.

کارشناس علوم دینی در پایان با اشاره به اینکه مانوس بودن و عشق افراد جامعه به سیره اهل بیت(ع) نیز راهی دیگر برای ترویج فرهنگ عفاف در جامعه است؛ افزود: احیاء و ترویج فرهنگ قرآنی و سبک زندگی اهل بیت(ع) در بین آحاد جامعه نیز در تعمیق فرهنگ حجاب تاثیر بسزایی دارد. انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32