کد خبر: 8118
16/07/04 - 10:55 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ecumenicalnews.com،یک زن مسلمان سوئیسی و یک تاجر الجزایری _فرانسوی در نخستین روز اجرای قانون ممنوعیت پوشیدن برقع(پوشیه) در سوئیس، به جرم داشتن پوشیه در شهر ایتالیایی زبان تیسینس دستگیر شدند. این زن محجبه با پوشیدن برقع قصد داشت مخالفت خود را با این قانون نشان دهد. […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ecumenicalnews.com،یک زن مسلمان سوئیسی و یک تاجر الجزایری _فرانسوی در نخستین روز اجرای قانون ممنوعیت پوشیدن برقع(پوشیه) در سوئیس، به جرم داشتن پوشیه در شهر ایتالیایی زبان تیسینس دستگیر شدند. این زن محجبه با پوشیدن برقع قصد داشت مخالفت خود را با این قانون نشان دهد. طبق قانون مصوبه سال ۲۰۱۳ پوشیدن برقع در مغازه‌ها، رستوران‌ها و ساختمان‌های عمومی ممنوع اعلام شد و مخاطیان این قانون با جریمه‌های ۱۰ هزار فرانک سوئیس، یعنی نزدیک به ۱۰ هزار و ۲۸۰ دلار روبرو خواهند بود.

نورا ایل عضو شورای مرکزی اسلامی سوئیس می‌خواست با پوشیدن حجاب کامل برقع مخالفت خود را با تصویب این قانون ابراز کند که توسط ماموران پلیس این کشور بازداشت شد. نورا ئیل از اهالی زوریخ است که در سال ۲۰۰۲ به دین اسلام گرویده و به جرم پوشیدن حجاب برقع با جریمه ۱۰۰ تا ۱۰ هزار دلاری روبرو است. راشد نکاز تاجر فرانسوی الجزایری نیز اعلام کرده است که به منظور ایجاد آگاهی در جامعه، جریمه تمامی بانوانی را که از این قانون سرباز بزنند پرداخت خواهد کرد. فرانسه، هلند و بلژیک نیز پیشتر قوانین مشابهی را تصویب کرده بودند که در سال ۲۰۱۴ توسط دادگاه اروپایی به تایید رسیدند. این قانون هیچ استثنایی برای توریست‌ها قائل نمی‌شود. مسلمانان ۵ درصد از جمعیت ۸٫۳۴ میلیونی جمعیت سوئیس را تشکیل داده و ۴۲۰ هزار نفر هستند. مرزهای تیسینس با ایتالیا نیز حدود ۳۵۰ هزار ساکن مسلمان دارد که نزدیک به ۴٫۲ درصد جمعیت سوئیس را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32