کد خبر: 8031
16/06/30 - 11:49 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایرنا” ؛ شماری از مردم ،دانش آموزان و اعضای پارلمان و دولت جامو و کشمیر روز یکشنبه با برگزاری تجمع اعتراض آمیز به ممنوع شدن حجاب اسلامی در یکی از مدارس شهر سرینگر مرکز تابستانی ایالت جامو و کشمیر اعتراض کردند. مدرسه خصوصی دهلی شعبه سرینگر […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از “ایرنا” ؛ شماری از مردم ،دانش آموزان و اعضای پارلمان و دولت جامو و کشمیر روز یکشنبه با برگزاری تجمع اعتراض آمیز به ممنوع شدن حجاب اسلامی در یکی از مدارس شهر سرینگر مرکز تابستانی ایالت جامو و کشمیر اعتراض کردند. مدرسه خصوصی دهلی شعبه سرینگر با ممنوع کردن حجاب اسلامی ، روز جمعه یک معلم محجبه این مدرسه را به دلیل داشتن حجاب اسلامی تهدید به اخراج کرد. دولت ایالت جامو و کشمیر در واکنش به اقدام این مدرسه اعلام کرد هیچ نیرو و یا فردی نمی تواند حجاب اسلامی را در این ایالت با اکثریت مسلمان ممنوع کند. ‘عبدل راشد’ عضو پارلمان جامو و کشمیر نیز با اعتراض به برخورد این موسسه آموزشی ،این اقدام را توهین آمیز دانست .

‘نعیم اختر’ وزیر آموزش و پرورش ایالت جامو و کشمیر نیز گفت:هند،کشوری با فرهنگ ها و مذاهب گوناگون است و هیچ اجباری درخصوص پوشش مورد قبول نیست . وی خاطرنشان کرد اینجا فرانسه نیست که تصمیم گرفته شود پوشش اسلامی ممنوع شود. ‘نعیم اختر’ گفت که مردم آزادی کامل دارند که براساس فرهنگ،لباس مورد علاقه خود را انتخاب کنند. فرانسه چند سال پیش داشتن حجاب اسلامی در مدارس این کشور ممنوع کرد. ایالت جامو و کشمیر در شمال هند تنها ایالت هند با اکثریت مسلمان است . بیش از ۲۰۰ میلیون مسلمان در هند زندگی می کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32