کد خبر: 8021
16/06/23 - 1:41 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایکنا ،بخش جامعهالمصطفی(ص) العالمیه مشهد در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد به معرفی آداب و سنن کشورهایی پرداخته که مسلمانان در آن جزو اقلیت‌ها هستند اما حجاب و عفاف را به گونه‌ای حفظ کرده‌اند که تبلیغات ضداسلامی جایگاهی در این میان ندارد. غرفه عفاف و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از ایکنا ،بخش جامعهالمصطفی(ص) العالمیه مشهد در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد به معرفی آداب و سنن کشورهایی پرداخته که مسلمانان در آن جزو اقلیت‌ها هستند اما حجاب و عفاف را به گونه‌ای حفظ کرده‌اند که تبلیغات ضداسلامی جایگاهی در این میان ندارد. غرفه عفاف و حجاب نمایشگاه بین‌المللی قرآن مشهد، پوشش مسلمانان کشورهای ساحل عاج افغانستان، پاکستان، اندونزی، گینه، چین، نیجریه، سنگان و … را به نمایش گذاشتند به نحوی که در عین داشتن لباس محلی حجاب را به طور کامل حفظ می‌کنند.

زهرا طاهری، مسئول فرهنگی آموزشگاه حضرت زینب(س) و مسئول غرفه عفاف بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: مسلمانان کشورهای مختلف با وجود مشکلاتی که از سوی نظام کشور خود دارند، باز هم به حفظ عفاف و حجاب می‌پردازند از همین رو در این نمایشگاه به نمایش گوشه‌ای از این پوشش پرداخته‌ایم.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب برای ترویج پوشش لباس غیرانسانی گفت: نمایشگاه قرآن و عترت مشهد گامی برای آموزش حجاب و عفاف اسلامی است اما متأسفانه پوشش و تمایل جوانان ما بیشتر به سمت پوشش غربی و ضداخلاقی رفته است چرا که ما هیچ وقت پوشش مناسبی برای جوانان ارائه نکرده‌ایم.

مسئول غرفه حجاب و عفاف بخش بین‌الملل نمایشگاه قرآن و عترت مشهد با بیان اینکه نوع پوشش از زمان کودکی تعیین می‌شود، عنوان کرد: ما برای پوشش کودکان در سنین کودکی و تا زمانی که به سن تکلیف نرسیده‌اند توجهی نداریم یا دختران را با حجاب نامناسب وارد اجتماع می‌کنیم، در حالی که انتخاب پوشش و لباس از سنین کودکی باید مورد توجه قرار گیرد.

طاهری افزود: اگر بتوانیم لباس‌های مناسب و زیبا برای کودک و نوجوان خود ارائه کنیم، هیچ‌گاه فرزندان ما پوشش ضداسلامی را برای بدن خود انتخاب نخواهند کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32