کد خبر: 802
15/05/07 - 6:37 ق.ظ

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با انتقاد از وضعیت فرهنگی دانشگاه‌های آزاد گفت: وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه‌های آزاد بسیار اسفناک و نگران‌کننده است.

حجاب و عفاف در دانشگاه‌های آزاد

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز؛ آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در همایش مدرسین درس دفاع مقدس در دانشگاه‌های آذربایجان‌شرقی، اظهار داشت: جوانان عزیز ما باید بدانند که در طول این سی و چند سال، علی‌الخصوص انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس چه بر سر این مملکت گذشته است و اساتید و معلمین عزیز باید نسبت به این امر مهم معرفت‌افزایی کنند.

وی ادامه داد: در کتب فقهی ما بعضی از فقها کتاب الجهاد را یکی از ابواب فقهی مطرح کرده‌اند و بعضی دیگر کتاب الدفاع را و آنهایی که کتاب الجهاد را نوشته‌اند توضیح داده‌اند که در اسلام جنگ ابتدایی جز در موارد ضروری نیست و آنچه واجب و ضروری است دفاع است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در تحریرالوسیله حضرت امام خمینی(ره) نیز آمده است که اگر بلاد مسلمانان از طرف متجاوزین مورد حمله و تجاوز قرار گیرد بر همه مسلمانان واجب است که دفاع کنند، اگر چه با صرف مال و حتی جان باشد.

وی با بیان اینکه پس باید هر مکلفی با هر وسیله‌ای که ممکن است بدون قید و شرط دفاع کند اضافه کرد: دفاع از مملکت قید و شرط ندارد و علاوه بر این که یک مسئله شرعی است، یک مسئله فطری است.

امام جمعه تبریز گفت: غزوات و جنگ‌هایی که در صدر اسلام اتفاق افتاده، غالبا جنبه دفاعی داشته است و آنجایی که مسلمانان احساس کنند که متجاوزان قصد تجاوز به کشورشان را دارند باید آماده دفاع از خود شوند.

وی افزود: در اسلام، اجازه دفاع به همه انسان‌هایی که مورد ظلم واقع شده‌اند داده شده است، چرا که اگر این اجازه داده نمی‌شد و کسی در مقابل تجاوزات و ظلم‌های دیگران مقابله نمی‌کرد، ظلم دنیا را فرا می‌گرفت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: اسلام در کنار دستورات دفاعی، دستورات اخلاقی مهمی نیز داده است و هیچ وقت اجازه مسموم کردن آب‌های دشمن، کشته شدن حیوانات، اذیت و آزار و قتل زنان و کودکان و… را نداده است و همه این‌ها نشان دهنده این است که اسلام دین صلح و دوستی است و جز در ضرورت با کسی جنگ نمی‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه اسلام اجازه ساخت بمب اتمی و سلاح‌های شیمیایی را نداده است، افزود: دشمنی که خود از سلاح‌های شیمیایی استفاده می‌کند و مدام در حال توسعه و گسترش این تجهیزات است مکررا تهمت ساخت چنین بمب‌هایی را به ایران اسلامی می‌زند، در حالی که فقه شیعه مخالف ساخت این چنین تجهیزاتی است.

آیت‌الله مجتهد شبستری با انتقاد از برخی تفسیرهای غلط درباره مسئله رحمانیت در اسلام، گفت: اسلام رحمانی است اما نه به این معنا که در مقابل طاغوت‌ها و مستکبران تسلیم باشد، بلکه تمام جنایات تروریست‌ها و منافقان را محکوم می‌کند و در مقابل آنان از خود دفاع خواهد کرد.

وی با بیان این مطلب که اسلام طالب عزت و شرف مسلمین و بلاد اسلامی است، افزود: مذاکرات هسته‌ای نباید طوری باشد که عزت مسلمانان را خدشه‌دار کند.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مذاکرات هسته‌ای، افزود: یگانه دیدبان تیزبین انقلاب مکررا فرموده‌اند که به مذاکرات هسته‌ای خوشبین نبوده و به آمریکایی‌ها اعتماد ندارند و معتقدند که مشکلات کشور با مذاکرات و لغو تحریم‌ها حل نمی‌شود، بلکه باید به توان و ظرفیت داخلی و اقتصادمقاومتی اتکا کرد.

وی تاکید کرد: مسئولان دولتی و تیم مذاکره‌کننده دقت کافی را داشته باشند که عزت و شرف مسلمین، کوچک‌ترین لطمه‌ای نخورد، چرا که اسلام دستور به حفظ عزت مسلمین داده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با انتقاد از وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: وضع فرهنگی برخی دانشگاه‌ها علی‌الخصوص دانشگاه آزاد، به هیچ وجه مطلوب نیست و اگر مسئولان دانشگاه آزاد می‌خواهند در مسائل دفاع مقدس پیشتاز باشند، باید ملزومات حمایت از دفاع مقدس را نیز رعایت کنند و باید بدانند که حمایت از دفاع مقدس در حمایت و دفاع از اسلام صورت گرفت.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای مختلط، تشکیل برخی جلسات، همایش‌ها و نشست‌های سیاسی که مغایر با ارزش‌های اسلامی و انقلابی است اضافه کرد: وضعیت حجاب و عفاف در دانشگاه‌های آزاد بسیار اسفناک و نگران‌کننده است.

آیت‌الله مجتهد شبستری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، پسوند اسلامی دارد و باید به معنی واقعی کلمه اسلامی باشد، در صورتی که غالبا خبری از اسلام نیست و وضعیت فرهنگی بسیار نابسامانی دارد و نیاز به رسیدگی جدی دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32