آخرین یادداشت

مساله فقط یک روسری است؟

مساله فقط یک روسری است؟

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،آزادی زنان به معنای انتخاب پوشش توسط آنها یک نشانی اشتباه است چرا که پرسودترین صنعت دنیا، ایجاب می‌کند که زنان به نحوی لباس بپوشند که مردان دوست دارند و مردان دنیای مدرن از لباس‌های تحریک‌کننده استقبال می‌کنند ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
دبیر ستاد امربه‌معروف خراسان رضوی

تشکیل خانه عفاف و حجاب در خراسان رضوی ضروری است

کد خبر: 8008
۹۵/۰۳/۳۱ - ۱:۲۹ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری ” فارس” ، عبدالله ارجاعی در نشست هم‌اندیشی فرهنگ عفاف و حجاب در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد با اشاره به اینکه عفاف و حجاب دو واژه‌ای هستند که همواره همراه هم و در قالب مترادف […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری ” فارس” ، عبدالله ارجاعی در نشست هم‌اندیشی فرهنگ عفاف و حجاب در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد با اشاره به اینکه عفاف و حجاب دو واژه‌ای هستند که همواره همراه هم و در قالب مترادف می‌آیند اظهار کرد: این در حالی است که این دو کلمه در معنا تفاوت بسیاری با یکدیگر دارند.

وی عفت را پاک‌دامنی تعریف کرد و افزود: حجاب در بالاترین حد خود، یکی از مصادیق عفاف محسوب می‌شود و در حقیقت حجاب را می‌توان عفت در پوشش عنوان کرد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی با تأکید بر ایجاد گفتمان میان تشکل‌های عفاف و حجاب همراه با مردم را مهم‌ترین اصل در جامعه برای ارتقای حجاب و عفاف دانست و یادآور شد: برگزاری و استمرار چنین جلساتی که همراه با کسب یک نتیجه مطلوب برای بررسی وضعیت عفاف و حجاب در جامعه باشد فعالیت بسیار خوب و پسندیده‌ای است.

ارجاعی با اشاره به اینکه موافق کم‌رنگ شدن حجاب در جامعه نیستیم بیان کرد: باوجوداینکه قشر کمی از بانوان به حجاب توجه خاصی ندارند اما هرکدام از آن‌ها در این سرزمین زندگی می‌کنند و نباید برای حجاب یا بی‌حجاب در این سرزمین خط‌کشی خاصی قائل شد. وی تأکید کرد: کمبود برنامه‌های مبتنی بر آمایش سرزمین، عدم استمرار برنامه‌هایی با موضوع حجاب، افزایش و گسترش فشار رسانه‌ها به‌ویژه فضای مجازی، گسترش تغییرات سبک زندگی، افزایش گرایش به سبک‌ها و مدهای نابهنجار، رشد صنایع فرهنگی نابهنجار در جامعه، عدم ساماندهی شبکه‌های اجتماعی و عدم وجود مکانیسم‌های تشویقی ازجمله موضوعاتی است که باید در راستای استراتژی جذب مردم به رعایت عفاف و حجاب موردبررسی قرار داد.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌از‌‌منکر خراسان رضوی تعمیق شناخت و توسعه باورمندی به عفاف را نخستین راهکار رعایت عفاف و حجاب در میان مردم دانست و اضافه کرد: ارتقای حساسیت و بینش همراه با توسعه و بهبود روش‌های تبلیغ ازجمله دو راهکار دیگر برای ارتقای حفظ و رعایت عفاف و حجاب در جامعه است. ارجاعی در پایان این نشست بر لزوم تشکیل خانه عفاف و حجاب در این استان به‌عنوان مرکزی ثابت برای گرد هم جمع شدن تشکل‌های عفاف و حجاب در خراسان رضوی تأکید کرد.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32