کد خبر: 7946
16/06/15 - 10:35 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از فارس، نمایشگاه عفاف و حجاب به همت کانون‌های بسیج هنرمندان و هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری باران این شهرستان برپا شد. در این نمایشگاه از سیر تاریخ پوشش در جهان و ایران گرفته تا کاریکاتورهای تأثیر شبکه‌های […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از فارس، نمایشگاه عفاف و حجاب به همت کانون‌های بسیج هنرمندان و هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری باران این شهرستان برپا شد.

در این نمایشگاه از سیر تاریخ پوشش در جهان و ایران گرفته تا کاریکاتورهای تأثیر شبکه‌های ماهواره بر وضعیت حجاب فعلی جامعه به نمایش گذاشته شده است. مسؤول کانون هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آبیک در حاشیه این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه در سه بخش پوستر حجاب، بولتن‌های تبلیغاتی حجاب با عنوان سیر تاریخ پوشش در جهان و ایران و کاریکاتورهای تأثیر شبکه‌های ماهواره بر وضعیت حجاب فعلی جامعه به نمایش درآمده است.

علیرضا صالحی با اشاره به بخش سیر تاریخ پوشش در جهان و ایران در این نمایشگاه افزود: در این بخش وضعیت حجاب از قرون اول تا ۲۰ میلادی، سیر تاریخ پوشش در ایران از دوره ساسانیان، اشکانیان، صفویان، زندیان، پیش از آریایی‌ها، هخامنشیان، دوران قاجار و پهلوی به نمایش گذاشته شده است.

وی ادامه داد: در این بخش ۳۲ قطعه از بولتن‌های تبلیغاتی سیر تاریخ پوشش در جهان و ایران در دوره‌های مختلف در معرض دید علاقمندان قرار داده شده است. 

در این نمایشگاه ۲۳ قطعه پوستر حجاب متنوع با جملات زیبا به نمایش گذاشته شده است که از جمله آنها می‌توان به «حجاب امنیت، متانت و مصونیت است»، «حجاب واکسن مقابله با تیر نگاه‌های آلوده است»، «حجاب دژی در برابر یورش‌های شیطانی است»، «حجاب سیر چشم‌های ناپاک» و «حجاب صدفی بر گوهر وجود» اشاره کرد.

همچنین در این نمایشگاه، پوشش و عفاف در ادیان مختلف، جایگاه حجاب و عفاف از زبان علما و بزرگان دینی از جمله امام خمینی(ره) و شهید مطهری به نمایش گذاشته شده است. پوسترهایی با جملات ناب در این نمایشگاه به چشم می‌خورد که از جمله آن‌ها می‌توان به «در این باران نگاه‌های مسموم، چتر حجاب را با خود بردار» و «حجاب عامل پیشرفت و تعالی و بی‌حجابی ناهنجاری اجتماعی» است،

اشاره کرد. در این نمایشگاه ۷۱ قطعه پوستر، بولتن و کاریکاتور تبلیغاتی در زمینه حجاب و عفاف به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه که از روز شنبه ۲۲ خردادماه جاری در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری باران برپا شده تا پنج‌شنبه ۲۷ خردادماه جاری صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید علاقمندان دایر است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32