کد خبر: 7924
16/06/15 - 10:30 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی ظهر امروز در کارگروه فرهنگی و اجتماعی اعتیاد، خودکشی،حاشیه‌نشینی، طلاق و بدحجابی را پنج آسیب اجتماعی مورد تأکید در کشور و استان دانست و گفت: کمیته‌های آسیب‌های اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده و در حال انجام وظایف خود برای […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی ظهر امروز در کارگروه فرهنگی و اجتماعی اعتیاد، خودکشی،حاشیه‌نشینی، طلاق و بدحجابی را پنج آسیب اجتماعی مورد تأکید در کشور و استان دانست و گفت: کمیته‌های آسیب‌های اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شده و در حال انجام وظایف خود برای کاهش این آسیب‌ها هستند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد خواستار توجه بیشتر ادارات استان به مقوله آسیب‌های اجتماعی شد و اظهار کرد: همکاری و مشارکت ادارات به کنترل و کاهش آسیب‌های موجود در جامعه کمک می‌کند.

وی برنامه‌ریزی برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را مهم دانست و افزود: آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها تنها متولیان اوقات فراغت نیستند بلکه دستگاه‌های دولتی، مؤسسات خصوصی و تشکل‌های دولتی در این موضوع ورود پیدا کنند.

این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت نامطلوب استان در خصوص کودکان کار، گفت: طبق آمار سال گذشته ۲۷۵ کودک کار در تمام ایام سال به خصوص تابستان در خیابان‌ها و چهارراه‌ها اقدام به فروش دستمال کاغذی، وزن و … می‌کنند که برخی از این کودکان مربوطه به خود استان و برخی از استان‌های گرمسیری هستند.

میرمحمدی با بیان اینکه بیشتر کودکان کار کارتون خواب هستند و همین موضوع آنها را در معرض مشکلات اجتماعی جدی قرار می‌دهد، تصریح کرد: دستگاه‌های حمایتی از قبیل بهزیستی و کمیته امداد در جمع‌آوری این کودکان همکاری و مساعدت کنند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطرنشان کرد: همایش استانی عفاف و حجاب ۲۱ تیر ماه همزمان با هفته حجاب در یاسوج برگزار می‌شود. انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32