کد خبر: 7913
16/06/12 - 1:50 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: متولیان و دست اندرکاران امور فرهنگی باید در امر فرهنگ، حجاب، امربه معروف و نهی از منکر در وظیفه پاسداری از مرزهای ارزشی همت بیشتری کنند. به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان، حجت الاسلام و المسلمین […]

نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: متولیان و دست اندرکاران امور فرهنگی باید در امر فرهنگ، حجاب، امربه معروف و نهی از منکر در وظیفه پاسداری از مرزهای ارزشی همت بیشتری کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از روابط عمومی نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان، حجت الاسلام و المسلمین عزت الله معتمد  با بیان اینکه بدون شک اصالت فرهنگی و دینی از بایدها و بایسته‌های زندگی مردم ولایتمدار گیلان است اظهار داشت: اظهار نظرهایی که روزهای اخیر در مورد وضعیت فرهنگ و حجاب عمومی در گیلان مطرح شده، واقعیت و واکنشی به ضایعه اغماض و سهل انگاری بعضی از متولیان در حوزه فرهنگ و عفاف و حجاب در استان است.

 نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به مبارزات ضد استعماری و ضد استکباری مردم استان به‌ویژه در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که تقویت این هویت دینی تاریخی نیازمند عزم و اراده مسئولین و آحاد مردم بود و خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه در سال‌های اخیر شاهد ترویج و شکل‌گیری فرهنگ برهنگی غربی در کشور بودیم که استان‌های شمالی هم از این آفت و آسیب اجتماعی مستثنی نبوده‌اند بیان کرد: باید بپذیریم در حوزه فرهنگ، حجاب، عفاف، امر به معروف و نهی از منکر، از یک طرف دچار فرسایشی و فرمایشی در استان بوده و از طرفی دیگر نیز دچار اغماض و سهل انگاری و تا حدودی توجیه‌گری بودیم.

حجت الاسلام معتمد با بیان اینکه مدیریت فرهنگی استان وظیفه تقویت باورهای دینی و پاسداری از حرمت‌های انسان دینی را دارد اظهار کرد: این وظیفه غیر قابل انکار و غیرقابل توجیه است؛ به نظر می‌رسد متولیان و دست اندرکاران امور فرهنگی می‌بایست در امر فرهنگ، حجاب، امربه معروف و نهی از منکر در وظیفه پاسداری از مرزهای ارزشی همت بیشتری کرده و هشدارهای مقام معظم رهبری را درباره این معضل در سطح جامعه عملیاتی کنند که متأسفانه این اتفاق نیفتاده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه دشمن سال‌ها است که در تهاجم فرهنگی با شگردهای متنوع و کارکردهای متفاوت خواستار ضربه زدن به امنیت فرهنگی و حریم عفاف و غیرت دینی است تصریح کرد: باید بپذیریم متولیان امنیت فرهنگی و پاسداران مرزهای عفافی متأسفانه از این همجه‌ها و تهاجمات یا غافل بوده و یا در تجاهل به سر می‌برند.

وی با تأکید بر اینکه برخی بیش از آنکه به آزادی و غیرت دینی اعتقاد داشته باشند، به آزادی در معنای غربی فکر می‌کنند، گفت: امروز متولیان حوزه‌های عفافی، تبلیغی، فکری، فرهنگی به‌ویژه مقوله مهم امر به معروف و نهی از منکر باید این واقعیت را بپذیرند که دشمن با تضعیف باورهای دینی، عفت عمومی و غیرت اجتماعی در سایه غفلت‌ها و سهل انگاری‌ها، آزادی به معنای غربی را در جامعه و سطح خیابان‌ها به نمایش گذاشته است.

 نماینده ولی فقیه در سپاه قدس گیلان معنا و مفهوم فرهنگ دینی را آزادگی و غیرت دینی دانست و بیان کرد: تقویت و پاسداری از آزادگی، غیرت دینی، حجاب، عفاف، امر به معروف و نهی از منکر از شاخصه‌های فرهنگ و جامعه اسلامی است.

حجت الاسلام معتمد با اشاره به وظایف مسئولان خاطر نشان کرد: مهم‌ترین وظیفه دولت اسلامی تقویت و پاسداری از این شاخصه‌های ارزشی و ایمانی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32