به منظور جذب زنان مسلمان برای استخدام در نیروی پلیس؛

پلیس اسکاتلند حجاب را به لباس فرم افسران زن اضافه می‌کند

کد خبر: 7859
16/06/07 - 9:47 ق.ظ

 پلیس اسکاتلند قرار است به منظور تشویق زنان مسلمان برای پیوستن به این نیرو و بهتر کردن روابط اقلیت‌های قومی در این کشور، حجاب را به عنوان بخشی از لباس فرم این سازمان معرفی کند.   به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از scotsman.com، پلیس اسکاتلند به منظور جذب زنان مسلمان به استخدام در […]

لباس فرم
 پلیس اسکاتلند قرار است به منظور تشویق زنان مسلمان برای پیوستن به این نیرو و بهتر کردن روابط اقلیت‌های قومی در این کشور، حجاب را به عنوان بخشی از لباس فرم این سازمان معرفی کند.
 
به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از scotsman.com، پلیس اسکاتلند به منظور جذب زنان مسلمان به استخدام در این اداره حجاب اسلامی را به یونیفرم نیروهای پلیس اضافه کرد. پلیس اسکاتلند قرار است به منظور تشویق زنان مسلمان برای پیوستن به این نیرو و بهتر کردن روابط اقلیت‌های قومی در این کشور، حجاب را به عنوان بخشی از لباس فرم این سازمان معرفی کند.

در این راستا پلیس اسکاتلند در یک جلسه توجیهی با نیروهای پلیس اعلام کرد که نیاز به استخدام حداقل ۶۵۰ اقلیت قومی دارد تا این سازمان منعکس کننده ۴ درصدی افراد با پس زمینه‌های سیاه و سفید و آسیایی در جامعه باشد، و با آمار کنونی چنین نتیجه‌ای غیرقابل حصول به نظر می‌رسد. در نتیجه به منظور افزایش افسران مسلمان زن قرار است تا حجاب اسلامی و روسری به عنوان یک شیوه آزمایش شده بکار گرفته و جزء استانداردهای لباس فرم زنان پلیس مسلمان درنظر گرفته شود.

هرچند تا کنون افسران زن ممنوعیتی در پوشیدن حجاب نداشته‌اند اما نیازمند اجازه نیروهای ارشد بود که با تصویب  قانون جدید هیچ اجازه‌ای برای پوشیدن حجاب نیاز نخواهد بود.

پیتر بلر سرپرست مدیریت منابع در نیروی پلیس نیز گفت: پلیس اسکاتلند متعهد به کار کردن با جامعه است و باید گروه‌ها و اقلیت‌ها نیز بتوانند این اداره را به عنوان مکانی برای داشتن شغل در نظر داشته باشند. بخشی از این مسئله شامل برداشتن موانع غیرضروری از جمله ملاحظات درباره لباس فرم افسران است. در نتیجه اقداماتی در رابطه با ایجاد یک یونیفرم محجبه انجام شده است.

چنین حجابی در کشورهای سرتاسر جهان استفاده شده و پلیس اسکاتلند نیز مشتاق است این عمل خوب را تکرار کند.

در این میان با انجمن مسلمانان پلیس اسکاتلند مشورت شده و “بشیر” مدیر این انجمن با بیان اینکه این اقدام حرکتی در جهت درست است گفت: این عملکردی سازنده از جانب پلیس اسکاتلند است که می‌خواهد فراگیر باشد و انجمن ما کاملا پشتیبان این حرکت است.

برایان دوچرتی، رئیس فدراسیون پلیس اسکاتلند نیز اضافه کرد: هرچه بتواند به افزایش تنوع جمعیتی در این اداره کمک کند مورد استقبال ماست و ما فکر نمی‌کنیم که کسی با این مسئله مشکلی داشته باشد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32