کد خبر: 7824
16/05/28 - 12:32 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از ایکنا ، سید جلال سیدمحمدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان تالش ،در جلسه حجاب و عفاف این شهرستان، با اشاره به وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه، اظهار کرد: مسئولین و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای دولتی به عنوان متولیان امر جهت هدایت جامعه در این امور […]

نفوذ دشمن

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از ایکنا ، سید جلال سیدمحمدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان تالش ،در جلسه حجاب و عفاف این شهرستان، با اشاره به وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه، اظهار کرد: مسئولین و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای دولتی به عنوان متولیان امر جهت هدایت جامعه در این امور برنامه داشته باشند و اجرای برنامه‌ها را از اداره خود شروع کنند تا بازخورد رفتار صحیح و یا برنامه خود را در جامعه رصد نمایند و با این عمل زمینه‌ساز فراگیر شدن برنامه‌های تدوینی باشند.

وی با اشاره به ترویج و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه انسانی، خاطر نشان کرد: آثار و فواید این ارزش اجتماعی و دینی و اعتقادی باید بیشتر تبیین شود و باید گفته شود انسان محجوب و عفیف در پیشگاه خدای متعال جایگاه رفیعی دارد.

سیدمحمدی ادامه داد: رعایت حجاب برای همه مردان و زنان در چارچوب دین و آیین اسلامی واجب و لازم است و خانواده‌ها باید اهمیت آن را به فرزندان خود بیان کنند و معضلاتی که خدای ناکرده از این ناحیه هویت آنان را تهدید می‌کنند برایشان بیان گردد.

این مقام مسئول عنوان کرد: هر چقدر فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ما توسعه و ترویج پیدا کند، امنیت اجتماعی و عفت اجتماعی بیشتر می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملائکی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تالش نیز در ادامه، بیان کرد: اهمیت حجاب و عفاف به عنوان مبنای مهم دین و ایمان اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست، اما باید بدانیم این مهم باید درونی و اعتقادی باشد و دیگر آموزه‌های دین و انجام واجبات و احکام الهی هم در سمت و سوی همین باور و یقین استوار باشد.

وی اشاعه و تعمیق ارزش‌های عفاف و حجاب را نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع دانست و تصریح کرد: در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ نیازمند درونی‌سازی و نهادینه کردن آن در وجود افراد هستیم.

این کارشناس دینی خواستار توجه ویژه به تبیین ریشه‌های دینی و اعتقادی فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی و فعلیت بخشیدن دیدگاه‌های علما و بزرگان دین درباره ضرورت برقراری همه‌جانبه عفاف و حجاب اسلامی در راستای افزایش سلامت جامعه شد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32