کد خبر: 7824
16/05/28 - 12:32 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از ایکنا ، سید جلال سیدمحمدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان تالش ،در جلسه حجاب و عفاف این شهرستان، با اشاره به وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه، اظهار کرد: مسئولین و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای دولتی به عنوان متولیان امر جهت هدایت جامعه در این امور […]

نفوذ دشمن

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، به نقل از ایکنا ، سید جلال سیدمحمدی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان تالش ،در جلسه حجاب و عفاف این شهرستان، با اشاره به وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه، اظهار کرد: مسئولین و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای دولتی به عنوان متولیان امر جهت هدایت جامعه در این امور برنامه داشته باشند و اجرای برنامه‌ها را از اداره خود شروع کنند تا بازخورد رفتار صحیح و یا برنامه خود را در جامعه رصد نمایند و با این عمل زمینه‌ساز فراگیر شدن برنامه‌های تدوینی باشند.

وی با اشاره به ترویج و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه انسانی، خاطر نشان کرد: آثار و فواید این ارزش اجتماعی و دینی و اعتقادی باید بیشتر تبیین شود و باید گفته شود انسان محجوب و عفیف در پیشگاه خدای متعال جایگاه رفیعی دارد.

سیدمحمدی ادامه داد: رعایت حجاب برای همه مردان و زنان در چارچوب دین و آیین اسلامی واجب و لازم است و خانواده‌ها باید اهمیت آن را به فرزندان خود بیان کنند و معضلاتی که خدای ناکرده از این ناحیه هویت آنان را تهدید می‌کنند برایشان بیان گردد.

این مقام مسئول عنوان کرد: هر چقدر فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه ما توسعه و ترویج پیدا کند، امنیت اجتماعی و عفت اجتماعی بیشتر می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملائکی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تالش نیز در ادامه، بیان کرد: اهمیت حجاب و عفاف به عنوان مبنای مهم دین و ایمان اسلامی بر هیچ کس پوشیده نیست، اما باید بدانیم این مهم باید درونی و اعتقادی باشد و دیگر آموزه‌های دین و انجام واجبات و احکام الهی هم در سمت و سوی همین باور و یقین استوار باشد.

وی اشاعه و تعمیق ارزش‌های عفاف و حجاب را نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع دانست و تصریح کرد: در کنار شرایط مساعد اجتماعی برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ نیازمند درونی‌سازی و نهادینه کردن آن در وجود افراد هستیم.

این کارشناس دینی خواستار توجه ویژه به تبیین ریشه‌های دینی و اعتقادی فرهنگ عفاف و حجاب اسلامی و فعلیت بخشیدن دیدگاه‌های علما و بزرگان دین درباره ضرورت برقراری همه‌جانبه عفاف و حجاب اسلامی در راستای افزایش سلامت جامعه شد.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32