کد خبر: 7707
16/05/16 - 12:45 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از «حوزه» ، حجت الاسلام سید ابوالحسن میرعمادی، معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه مازندران در نشستی که با موضوع “ترویج فرهنگ عفاف و حجاب” در ساری برگزار شد، بد حجابی را مشکلی مهم در جامعه اسلامی دانست و با بیان این که متأسفانه ورود […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از «حوزه» ، حجت الاسلام سید ابوالحسن میرعمادی، معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه مازندران در نشستی که با موضوع “ترویج فرهنگ عفاف و حجاب” در ساری برگزار شد، بد حجابی را مشکلی مهم در جامعه اسلامی دانست و با بیان این که متأسفانه ورود مد‌های غربی هر روز براین مشکل می‌افزاید، تصریح کرد: جامعه ما در چنین شرایطی نیازمند ارائه الگویی فاطمی در عرصه عفاف و حجاب است.

وی، رعایت عفاف و حجاب را تضمین کننده سلامت جامعه دانست و گفت: توجه به این فریضه مهم سبب حفاظت از ارزش وجودی زنان در جامعه می‌شود، همه باید توان خود را در جهت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به کار گیرند.

استاد حوزه علمیه مازندران، خانواده را مهم‌ترین رکن ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دانست و ادامه داد: ناهنجاری‌های بدحجابی و بی‌عفتی به عنوان یک آسیب فرهنگی ریشه در تحولات دو دهه گذشته دارد که تصمیم‌های غلط، رفتاری‌های غیر مدبرانه و سیاست‌های غیر اصولی و غیر ارزشی به یقین در رشد این آسیب اجتماعی بی‌تاثیر نبوده است.

وی با بیان این که نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت‌های باورهای دینی نیازمند برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است، گفت: نقش جامعه اسلام در ایجاد و ترویج این باور انکارناپذیر بوده و در نگاهی عمیق‌تر، ضروری و اساسی است.

حجت الاسلام میرعمادی گفت: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی مطرح است و همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می‌شوند.

استاد حوزه علمیه مازندران، حجاب و عفاف را مکمل یکدیگر دانست و افزود: حاصل عفت و پاکدامنی، پوشش ظاهری است و یابه تعبیر زیبای بعضی از بزرگان حجاب میوه عفاف و عفاف ریشه حجاب است.

وی با تشریح فلسفه حجاب خاطر نشان کرد: حجاب به خاطر احترام و حرمت زنان بوده و مقام آنان به قدری والا است که باید از طریق حجاب شناخته شوند.

حجت الاسلام میرعمادی امام خمینی(ره) را پیام‌آور ارزش های الهی و احیاء کننده حجاب و عفاف دانست و اذعان داشت: به واسطه وسوسه‌های شیطانی استکبار بی حجابی و بی حیایی در ایران اسلامی به تمدن تبدیل شده بود؛ اما به برکت انقلاب اسلامی و روشنگری های امام خمینی (ره)، زنان و دختران ما ، به ارزش‌های واقعی خود پی بردند.

معاون حوزه علمیه مازندران با بیان اهمیت رعایت حجاب و عفاف در جامعه گفت: حجاب ارزنده ترین نماد فرهنگی و اجتماعی در تمدن ایران اسلامی است.

وی اظهار داشت: رعایت عفاف و حجاب موجب صیانت از کرامت و سلامت انسانی است و هرچه این صیانت بیشتر و بهتر باشد، به کرامت و شخصیت انسانی نیز افزوده می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن در حوزه حجاب و عفاف تصریح کرد: در طول تاریخ،دشمنان اسلام همواره اعتقادات و باورهای دینی مسلمانان را نشانه گرفته اند و کشف حجاب در دوران رضاخان و امروز نیز طرح مسائل فمنیستی و اباحه گری نشانه توطئه های دشمنان امر است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32