کد خبر: 7707
16/05/16 - 12:45 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از «حوزه» ، حجت الاسلام سید ابوالحسن میرعمادی، معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه مازندران در نشستی که با موضوع “ترویج فرهنگ عفاف و حجاب” در ساری برگزار شد، بد حجابی را مشکلی مهم در جامعه اسلامی دانست و با بیان این که متأسفانه ورود […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از «حوزه» ، حجت الاسلام سید ابوالحسن میرعمادی، معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه مازندران در نشستی که با موضوع “ترویج فرهنگ عفاف و حجاب” در ساری برگزار شد، بد حجابی را مشکلی مهم در جامعه اسلامی دانست و با بیان این که متأسفانه ورود مد‌های غربی هر روز براین مشکل می‌افزاید، تصریح کرد: جامعه ما در چنین شرایطی نیازمند ارائه الگویی فاطمی در عرصه عفاف و حجاب است.

وی، رعایت عفاف و حجاب را تضمین کننده سلامت جامعه دانست و گفت: توجه به این فریضه مهم سبب حفاظت از ارزش وجودی زنان در جامعه می‌شود، همه باید توان خود را در جهت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه به کار گیرند.

استاد حوزه علمیه مازندران، خانواده را مهم‌ترین رکن ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه دانست و ادامه داد: ناهنجاری‌های بدحجابی و بی‌عفتی به عنوان یک آسیب فرهنگی ریشه در تحولات دو دهه گذشته دارد که تصمیم‌های غلط، رفتاری‌های غیر مدبرانه و سیاست‌های غیر اصولی و غیر ارزشی به یقین در رشد این آسیب اجتماعی بی‌تاثیر نبوده است.

وی با بیان این که نهادینه‌سازی فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یکی از ضرورت‌های باورهای دینی نیازمند برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه است، گفت: نقش جامعه اسلام در ایجاد و ترویج این باور انکارناپذیر بوده و در نگاهی عمیق‌تر، ضروری و اساسی است.

حجت الاسلام میرعمادی گفت: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی مطرح است و همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می‌شوند.

استاد حوزه علمیه مازندران، حجاب و عفاف را مکمل یکدیگر دانست و افزود: حاصل عفت و پاکدامنی، پوشش ظاهری است و یابه تعبیر زیبای بعضی از بزرگان حجاب میوه عفاف و عفاف ریشه حجاب است.

وی با تشریح فلسفه حجاب خاطر نشان کرد: حجاب به خاطر احترام و حرمت زنان بوده و مقام آنان به قدری والا است که باید از طریق حجاب شناخته شوند.

حجت الاسلام میرعمادی امام خمینی(ره) را پیام‌آور ارزش های الهی و احیاء کننده حجاب و عفاف دانست و اذعان داشت: به واسطه وسوسه‌های شیطانی استکبار بی حجابی و بی حیایی در ایران اسلامی به تمدن تبدیل شده بود؛ اما به برکت انقلاب اسلامی و روشنگری های امام خمینی (ره)، زنان و دختران ما ، به ارزش‌های واقعی خود پی بردند.

معاون حوزه علمیه مازندران با بیان اهمیت رعایت حجاب و عفاف در جامعه گفت: حجاب ارزنده ترین نماد فرهنگی و اجتماعی در تمدن ایران اسلامی است.

وی اظهار داشت: رعایت عفاف و حجاب موجب صیانت از کرامت و سلامت انسانی است و هرچه این صیانت بیشتر و بهتر باشد، به کرامت و شخصیت انسانی نیز افزوده می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن در حوزه حجاب و عفاف تصریح کرد: در طول تاریخ،دشمنان اسلام همواره اعتقادات و باورهای دینی مسلمانان را نشانه گرفته اند و کشف حجاب در دوران رضاخان و امروز نیز طرح مسائل فمنیستی و اباحه گری نشانه توطئه های دشمنان امر است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32