آخرین یادداشت

مساله فقط یک روسری است؟

مساله فقط یک روسری است؟

به گزارش پایگاه خبری حجاب غ به نقل از گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم،آزادی زنان به معنای انتخاب پوشش توسط آنها یک نشانی اشتباه است چرا که پرسودترین صنعت دنیا، ایجاب می‌کند که زنان به نحوی لباس بپوشند که مردان دوست دارند و مردان دنیای مدرن از لباس‌های تحریک‌کننده استقبال می‌کنند ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 7646
۹۵/۰۲/۲۲ - ۱۱:۴۸ ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ حجت‌الاسلام رحیم همزبان قراملکی، مدرس حوزه و دانشگاه و کارشناس مسائل مذهبی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، گفت: بعضی از زنان به علت عدم آگاهی و عدم شناخت کافی از حجاب و نتایج آن، از رعایت آن کوتاهی کرده و تنها حجاب را یک پوشش می‌بینند که […]

شعر

به گزارش پایگاه خبری حجاب؛ حجت‌الاسلام رحیم همزبان قراملکی، مدرس حوزه و دانشگاه و کارشناس مسائل مذهبی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان‌شرقی، گفت: بعضی از زنان به علت عدم آگاهی و عدم شناخت کافی از حجاب و نتایج آن، از رعایت آن کوتاهی کرده و تنها حجاب را یک پوشش می‌بینند که فقط ظاهر را می‌پوشاند.

وی، افزود: عدم شناخت کافی از فلسفه‌ی حجاب و ضعیف بودن سیستم تربیتی در خانواده‌ها و جامعه، و همچنین تبلیغاتی که دشمن برای نفوذ و سیطره بر زنان محجبه می‌کند، همگی جزو عواملی هستند که بی‌توجهی به حجاب را در جامعه رقم زده‌اند.

کارشناس مسائل مذهبی بیان کرد: در هر کجای دنیا که به مسائل دینی و بخصوص به حجاب و عفت بی‌توجهی شود، مسائل اخلاقی در آنجا تخریب شده و فساد اخلاقی به بار می‌آید؛ از این رو باید نسبت به این مسائل توجه کرده و رعایت کنیم تا جامعه دچار فساد اخلاقی نشود.

هم‌زبان، تاکید کرد: چنانچه مشاهده می‌شود، دانشگاه‌ها نیز از این امر مستثنا نبوده و حتی با وجود قوانینی که در دانشگاه‌های کشور مبنی بر رعایت حجاب وجود دارد، دانشجویان نسبت به آن بی‌توجه بوده و جو دانشگاه را با پوشش و رفتارهای نامناسب تحت تاثیر قرار می‌دهند.

این مدرس حوزه و دانشگاه، با اشاره به تاثیر حجاب بر شخصیت خود زن، اظهار کرد: عدم رعایت حجاب به مرور زمان بر شخصیت فرد تاثیر گذاشته و سبب می‌شود که وی دچار بی‌عفتی و بی‌حیایی شده و به فردی مبتذل تبدیل شود.

وی تاکید کرد: برای صیانت از حجاب و تبیین فلسفه‌ی آن در جامعه، باید به افراد در این خصوص آموزش و آگاهی‌های لازم داده شود و همچنین در تربیت صحیح فرزندان نیز دقت فراوانی مبذول شود؛ چرا کودکان از رفتار و گفتار بزرگان به سرعت تاثیر پذیرفته و آینده‌ی خود را نیز طبق همین آموخته‌ها می‌سازند.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32