کد خبر: 7572
16/05/02 - 11:09 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از دانشجو، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ های البرز با بیان اینکه دانشگاه‌ ها موظف‌اند آیین‌نامه‌‌ های مربوط به پوشش را در دانشگاه‌ها عملی کنند، گفت: دانشگاه‌ها با اجرایی کردن آیین‌ نامه‌های پوشش آقایان و خانم‌ها باید بستری مناسب برای رشد علمی، اخلاقی و تربیتی […]

آیین نامه

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از دانشجو، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ های البرز با بیان اینکه دانشگاه‌ ها موظف‌اند آیین‌نامه‌‌ های مربوط به پوشش را در دانشگاه‌ها عملی کنند، گفت: دانشگاه‌ها با اجرایی کردن آیین‌ نامه‌های پوشش آقایان و خانم‌ها باید بستری مناسب برای رشد علمی، اخلاقی و تربیتی را فراهم کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز با اشاره به قانون مسئله حجاب در جامعه، گفت: در دانشگاه ها مسئله حجاب از دو نظر قابل بررسی می باشد.

آیت الله صادق رزاقی با بیان اینکه از نگاه اول مسئله حجاب با توجه به علمی بودن فضای دانشگاه می باشد، افزود: فضای علمی منهای فضای اعتقادات و باورها می باشد و یک دانشگاه برای اینکه مرکز رشد و ترقی باشد باید بهداشت روح و روان در آن جا حکم فرما باشد و اگر آن بهداشت وجود نداشته باشد مطمئنا اساتید و دانشجویان در یک فضای سالم قرار نمی گیرند و جامعه به سمت ترقی حرکت نمی کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها موظف اند آیین نامه های مربوط به پوشش را در دانشگاه ها عملی کنند، خاطرنشان کرد: دانشگاه ها با اجرایی کردن آیین نامه های پوشش آقایان و خانم ها باید بستری مناسب برای رشد علمی، اخلاقی و تربیتی را فراهم کنند.

این مسئول تصریح کرد: دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها باید مدافع حقوق فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاه ها باشند و یک فرم را مشخص و آن را به اجرا در آورند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز جنبه دیگر از حجاب را، جنبه دینی آن تلقی و تصریح کرد: مسئله حفظ حجاب برای مردان و زنان واجب است و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری که یک عالم در آن مشغول به فعالیت است باید بیشتر به این موضوع توجه داشته باشد و در جمع های جوانان این مسئله را یاد آوری کند تا باعث رشد و ترقی آنها شود.

وی ادامه داد: این نهاد تا اندازه ای توان دارد و اداره این موضوع بعضی اوقات از عهده نهاد و علما خارج است؛ بلکه باید مجموعه دست به دست هم دهد تا نگذارند که چراغ حجاب و حیا در دانشگاه ها خاموش شود و بتواند گامی موثر در این عرصه بردارند.

آیت الله رزاقی با اشاره به اینکه دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به طور جدی به مسئله حجاب و عفاف می پردازد، گفت: در شورای فرهنگی دانشگاه ها این مسئله به مسئولین دانشگاهی و فرهنگی گوشزد می شود و آنها موظف اند در این امر مهم حضور فعالی داشته باشند.

وی بیان داشت: دفتر نهاد و مسئولین در نشست های دانشگاه به این مسئله می پردازند و گروه معارف اسلامی در کلاس ها بحث حجاب و عفاف و تاثیر حجاب در بهداشت روانی را بیان می کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان البرز با بیان اینکه هر ساله غرفه های حجاب و عفاف در نمایشگاه های دانشگاه های استان برگزار می شود، یادآور شد: معمولا این غرفه های پوشش اسلامی، برای نیازهای تامینی دانشجویان هستند و با توجه به فضای دانشگاه می توان آن را به صورت سمبلیک انجام داد؛ اما نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سعی می کند با برنامه های جامع و آموزشی این فرهنگ را در دانشگاه زنده نگاه دارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32