کد خبر: 7569
16/05/02 - 10:23 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، دیوان عالی هند دادخواست تجدید نظر به منظور ممانعت از حضور دانش‌آموزان محجبه در کنکور پزشکی را که از سوی هیئت مرکزی آموزش متوسطه(CBSE) این کشور ارائه شده بود، رد کرد. دادخواست منع حجاب در کنکور پزشکی هند رد شد به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) […]

منع حجاب

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، دیوان عالی هند دادخواست تجدید نظر به منظور ممانعت از حضور دانش‌آموزان محجبه در کنکور پزشکی را که از سوی هیئت مرکزی آموزش متوسطه(CBSE) این کشور ارائه شده بود، رد کرد.
دادخواست منع حجاب در کنکور پزشکی هند رد شد

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری «Times of India»، پیش‌تر یکی از قضات هند با صدور حکمی به دختران مسلمان اجازه داده بود که در کنکور سراسری پزشکی سال ۲۰۱۶، حجاب خود را حفظ کنند.

هیچ دادخواستی نیز مبنی بر تغییر حکم این قاضی ارائه نشده بود.

هیئت مرکزی آموزش متوسطه هند نیز حکم این قاضی را که در تاریخ ۲۶ آوریل(هفتم اردیبهشت‌ماه) صادر شد، پذیرفت و همه داوطلبان مسلمان اجازه یافتند که با حجاب در آزمون شرکت کنند.

تنها یک شرط برای آن‌ها گذاشته شد و آن هم اینکه نیم ساعت پیش از امتحان در محل آزمون حضور داشته باشند تا بازرسی‌های لازم به عمل بیاید.

پس از آن هیئت مرکزی آموزش متوسطه هند با تنظیم دادخواست تجدید نظر اعلام کرده بود که قاضی این پرونده در رأی خود میلیون‌ها دانش‌آموز غیرمسلمان را که هدف قرار می‌گیرند، در نظر نگرفته و تنها به مسأله حجاب دانشجویان مسلمان توجه داشته است.

این دادخواست تجدید نظر از سوی دیوان عالی هند رد شد.

مسلمانان هند مدت سال‌ها است که از تبعیض‌هایی که علیه آن‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش و اشتغال روا داشته می‌شود، شکایت دارند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32