کد خبر: 7422
16/03/15 - 11:11 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پایگاه خبری «Jamaica Gleaner»، زنان مسلمان ساکن جامائیکا در قاره آمریکا از تعصبات ناشی از اسلام‌هراسی که به خاطر حجاب علیه آن‌ها روا داشته می‌شود، شکایت دارند. زنان مسلمان جامائیکا می‌گویند در مرزهای بین المللی، مأموران گمرک و مهاجرت عموماً اسلام را با اقدامات داعش و دیگر […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از پایگاه خبری «Jamaica Gleaner»، زنان مسلمان ساکن جامائیکا در قاره آمریکا از تعصبات ناشی از اسلام‌هراسی که به خاطر حجاب علیه آن‌ها روا داشته می‌شود، شکایت دارند.

زنان مسلمان جامائیکا می‌گویند در مرزهای بین المللی، مأموران گمرک و مهاجرت عموماً اسلام را با اقدامات داعش و دیگر گروه‌های تروریستی مرتبط می‌دانند.

 معروفه تیجانی، عضو شورای اسلامی جامائیکا می‌گوید: «ترس زیادی وجود دارد در مورد اینکه ما چیزی زیر لباس خود پنهان کرده باشیم. هنگامیکه به حجاب ما نگاه می‌کنند به دنبال مواد منفجره هستند».

 وی می‌گوید: «هنگامیکه ما را می‌بینند، سؤال می‌کنند که آیا عضو داعش هستیم و می‌خواهیم جایی را بمبگذاری کنیم و ما مجبوریم بارها برای آن‌ها تکرار کنیم که نه، معنای زندگی ما برای ما بسیار با ارزش‌تر از شماست و چنین قصدی نداریم.»

معروفه تیجانی در آستانه هفته شناخت اسلام که با هدف شناخت بیشتر اسلام و مسلمانان در جامائیکا برگزار می‌شود، به بیان این مشکلات پرداخت.

 هفته شناخت اسلام در جامائیکا امسال با شعار «یک پیام: محمد(ص) و عیسی(ع)» برگزار می‌شود.

 این برنامه با هدف افزایش آگاهی‌های عموم جامعه در مورد اسلام و از بین بردن تصورات نادرست در مورد این دین برگزار شده است.

 لینا ادواردز، یکی دیگر از زنان عضو شورای اسلامی جامائیکا از تصورات کلیشه‌ای منفی مردم در مورد افرادی که حجاب دارند می‌گوید و تاکید می‌کند که این مشکلات به دلیل نبود شناخت کافی در مورد اسلام است.

انتهای پیام/

  2 پاسخ به “اعتراض بانوان محجبه جامائیکا به تعصبات ضد اسلامی”

  1. احمد مسلمی گفت:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   اگر برایتان ممکن و مقدور است، این مطلب را انتشار دهید:

   سریال شهرزاد ساخته‌ی «حسن فتحی» چند ماهی است که هر دوشنبه، …

   … که هیچ تأثیری در کل داستان آن نمی‌گذارد، اصول و مسائل دینی و فقهی زیر پا گذاشته شود؟ آیا نوبت اعتراض نیست؟

   با سپاس، در پناه حق. یا علی

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32