حجه الاسلام روح الله اولیایی ؛ مدیر حوزه علمیه براداران بندرعباس

مقاومت زنان در برابر انحرافات نیازمند نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب است

کد خبر: 7337
16/02/29 - 12:29 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ” تسنیم ” ، مدیر حوزه علمیه بندر عباس ، حجت الاسلام روح الله اولیایی ، اشاعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب را نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در جامعه دانست و اظهارداشت: نهادینه کردن فرهنگ ناب عفاف و حجاف از طریق آموزش های اساسی و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ” تسنیم ” ، مدیر حوزه علمیه بندر عباس ، حجت الاسلام روح الله اولیایی ، اشاعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب را نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در جامعه دانست و اظهارداشت: نهادینه کردن فرهنگ ناب عفاف و حجاف از طریق آموزش های اساسی و بنیادی در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع امری ضروری است.

وی در ادامه، تحقق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه را نیازمند مشارکت و اهتمام جدی همه نهادها و دستگاه‌های مرتبط به صورت مستمر و هدفمند دانست.

مدیر حوزه علمیه برادران بندرعباس، با تاکید بر اینکه حجاب و عفاف یک پدیده مذهبی و مهم است تصریح‌کرد: باید با اهتمام و توجه به زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی به عنوان بستری مناسب برای درونی کردن فرهنگ عفاف و حجاب در بین دختران و زنان، شرایط لازم را فراهم کرد.

حجت الاسلام اولیایی، بسیاری از آسیب‌های وارد شده به دختران و زنان جامعه اسلامی را ناشی از عدم رعایت و حفظ حجاب و عفاف عنوان‌کرد و گفت: نهادینه‌کردن و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان یک ارزش بین دختران و زنان، آنان را در برابر انحرافات احتمالی مقاوم می‌کند.‍‍‍‍

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راهکارهای قرآنی برای جلوگیری از بد حجابی و بی حجابی اشاره‌کرد و بیان‌داشت: تبیین فلسفه حجاب برای جامعه، ترویج فرهنگ غیرت در مردان، عدم حضور غیر ضروری زن در جامعه و آشکار نکردن زینت‌ها از اهم این راهکارها است.

مدیر حوزه علمیه برادران بندرعباس، حجاب را سدی محکم بر سر راه سردمداران استکبار جهانی عنوان‌کرد و گفت: دشمنان اسلام به خوبی فهمیده‌اند حجاب، سدی اساسی بر سر راهشان استُ بنابراین تنها راه ضربه زدن به کشورهای اسلامی را رواج بد حجابی و بی حجابی در این کشورها می‌دانند.

حجت الاسلام اولیایی در پایان، بر افزایش بصیرت و ارتقاء آگاهی نسبت به پیامدهای سوء بدحجابی و بی عفتی در جامعه تاکید‌کرد و بیان‌داشت: انجام یک کار همراه با بصیرت و آگاهی عامل مهم دوام و قوام بیشتر آن عمل است.

وی در بخش پایانی سخنان خود، روش بصیرت افزایی و ارائه راهکارهای علمی در خصوص نهادینه کردن فرهنگ عفاف ذو حجاب بین دختران را روشی موثر برای تحقق این امر مهم در جامعه برشمرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32