آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 7332
۹۴/۱۲/۰۹ - ۱:۱۱ ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از رسا، مدیر حوزه علمیه برادران بندرعباس با بیان اینکه استکبار جهانی، حجاب را سد راه خود می داند، گفت: تنها راه ضربه زدن به کشورهای اسلامی رواج بد حجابی و بی حجابی در این کشورها است.    حجت الاسلام روح الله اولیایی اظهار داشت: حجاب و عفاف […]

حجاب
به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از رسا، مدیر حوزه علمیه برادران بندرعباس با بیان اینکه استکبار جهانی، حجاب را سد راه خود می داند، گفت: تنها راه ضربه زدن به کشورهای اسلامی رواج بد حجابی و بی حجابی در این کشورها است.
 
 حجت الاسلام روح الله اولیایی اظهار داشت: حجاب و عفاف را پدیده ای مذهبی و ارزشی در تعالیم اسلامی دانست و گفت: توجه به زمینه‌های فرهنگی اجتماعی به عنوان بستر مناسبی برای ترویج و توسعه فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه بسیار شایسته و لازم است.

 

وی، اشاعه و تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب را نیازمند آموزش‌های بنیادین و مداوم در خانواده، مدرسه، دانشگاه و اجتماع دانست و افزود: تحقق این امر مهم نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند است.

 

مدیر حوزه علمیه برادران بندرعباس، ابراز داشت: بسیاری از آسیب‌هایی که به دختران و زنان جامعه وارد می‌‌شود، ناشی از نداشتن حجاب و عفاف است.

 

وی، مقاومت زنان و دختران در برابر انحرافات احتمالی را نیازمند درونی کردن فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان یک ارزش بین دختران و زنان دانست.

 

حجت الاسلام اولیایی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه سردمداران استکبار جهانی حجاب را سد راه می دانند، اذعان داشت: دشمنان اسلام، رواج بد حجابی و بی حجابی در کشورهای اسلامی را تنها راه ضربه زدن به این کشورها می دانند.

 

وی، با اشاره به اهمیت خاص رعایت عفت برای زن و مرد و حفظ حدود و حریم محرم و نامحرم در آیین اسلام بیان داشت: این امر تا آنجا مهم و اساسی است که حجاب زن در برابر بیگانه از ضروریات دین شمرده شده است. 

 

مدیر حوزه علمیه برادران بندرعباس، داشتن بصیرت و آگاهی نسبت به انجام یک کار را عامل مهم دوام و قوام بیشتر آن عمل ذکر کرد و ابراز داشت: روش بصیرت بخشی و دادن راهکارهای علمی روش موثری برای نهادینه کردن حجاب و عفاف در جامعه است.

 

وی در پایان ضمن بیان راهکارهای قرآنی برای جلوگیری از بد حجابی و بی حجابی؛ آشکار نکردن زینت‌ها، راهکار ترویج فرهنگ غیرت در مردان، تبیین فلسفه حجاب برای جامعه و عدم حضور غیر ضروری زن در جامعه را از اهم این راهکارها برشمرد.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32