کد خبر: 7324
16/02/28 - 12:00 ب.ظ

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر،مجلس فیلیپین برای اعلام اول فوریه به عنوان « روز حجاب » لایحه ای را در دست بررسی دارد.   «سیتی دیجالیا ترابین هاتامان» نماینده زن مسلمان مجلس از میندانائو لایحه قانونی شماره ۵۴۴۳ را  تقدیم مجلس نمایندگان این کشور کرد. این نماینده مجلس اقدام یاد شده […]

روز حجاب
 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر،مجلس فیلیپین برای اعلام اول فوریه به عنوان « روز حجاب » لایحه ای را در دست بررسی دارد.
 
«سیتی دیجالیا ترابین هاتامان» نماینده زن مسلمان مجلس از میندانائو لایحه قانونی شماره ۵۴۴۳ را  تقدیم مجلس نمایندگان این کشور کرد.

این نماینده مجلس اقدام یاد شده را در راستای اعلام روز جهانی حجاب دانست که در سال ۲۰۱۳ پایه گذاری شد. حجاب عبارت از قطعه پارچه ای که سر و گردن زنان مسلمان بویژه زنان بالغ را در برابر مردان غیر در خارج از خانه می پوشاند. حجاب همچنین به پوششی گفته می شود که سر، صورت و بدن زن مسلمان را می پوشاند.

هاتامان افزود: این اقدام بر طرف کننده هر گونه تبعیض بویژه تبعیض علیه زنان مسلمان در اجتماع است. لایحه تقدیمی به مجلس نمایندگان عامل افزایش احترام و درک بیشتر میان مردم فیلیپین متشکل از فرهنگ های گوناگون شده و اقدامی در راستای دست یابی به وحدت ملی و صلح است.

نماینده مسلمان مجلس فیلیپین گفت: اخباری در زمینه تبعیض علیه زنان مسلمان محجبه در اجتماع فیلیپین به گوش می رسند و برخی از دانشگاهها و مراکز آموزشی از پوشیدن حجاب توسط  مسلمانان جلوگیری  و برخی دیگر نیز آنان را مجبور به انتقال به مراکز دیگر می کنند.

این نماینده مجلس از بردن نام این دانشگاهها و مراکز آموزشی خودداری و تاکید کرد تصویب این لایحه دادن آگاهی عمومی در مورد اهمیت حجاب است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32