کد خبر: 7310
16/02/25 - 12:53 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، عضو کانون مداحان تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه زنان نسل انقلاب دایه دار انقلاب هستند، گفت: حجاب، کانالی برای نفوذ دشمن در تفکر زنان است. زهرا رنجبران با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی می دانند که انقلاب ۳۷ ساله پخته و بالغ شده و […]

نفوذ دشمن
به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، عضو کانون مداحان تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه زنان نسل انقلاب دایه دار انقلاب هستند، گفت: حجاب، کانالی برای نفوذ دشمن در تفکر زنان است.

زهرا رنجبران با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی می دانند که انقلاب ۳۷ ساله پخته و بالغ شده و این انقلاب با ظهور حجت ولی عصر به پایان خواهد رسید، گفت: دشمنان می دانند که  این انقلاب را ساده به دست نیاوردیم.

وی در ادامه با اشاره به نقش زنان در انقلاب اسلامی ایران که توانستند اسلام ناب محمدی را به بهترین وجه ممکن اجرا کنند و بیان اینکه ادعا نمی کنیم که به موفقیت ۱۰۰ درصدی رسیده ایم، افزود: از اهداف اصلی انقلاب که توسط زنان جامعه اسلامی اجرا شد این بود که بتوانند این پیام را به گوش جهان استکبار برسانند که اسلام دایه دار تفکری اصیل و غنی است و شخصیت امام خمینی در انقلاب توانست جایگاه فعال اجتماعی زنان را تبیین کند.

وی در ادامه با طرح این مطلب که قبل از انقلاب زنان این جایگاه باعزت و احترام را در جامعه خود نداشتند، عنوان کرد: در روزهای ابتدایی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران گروهی نزد امام خمینی (ره) رفتند و از ایشان خواستند که به زنان بگوید نقش آن ها در انقلاب به پایان رسیده و اکنون دیگر وظیفه دارند خانه نشین شوند اما امام خمینی (ره) با بصیرت و بینش فوق العاده خود به طور قاطع و محکم تاکید کردند که اگر زنان نبودند انقلاب به پیروزی نمی رسید و از همه زنان جامعه اسلامی ایران دعوت کردند برای نگه داری و حفظ انقلاب تلاش کنند.

تبیین جایگاه واقعی زنان در عرصه های اجتماعی از برکات انقلاب اسلامی ایران بود

رنجبران با تاکید بر اینکه یک زن مادر جامعه است و در اسلام تساوی جایگاه زنان و مردان به همراه تفاوت وظایف مورد تاکید واقع شده است و از برکات انقلاب اسلامی ایران تبیین جایگاه واقعی زنان در عرصه های اجتماعی بود، عنوان کرد: در انقلاب زنانی بودند که الگوی خود را حضرت زهرا (س) قرار دادند و پرچم شهادت را به دست گرفته و ثابت کردند که هدایت گر مسیر اصلی جامعه هستند.

عضو کانون مداحان تبلیغات اسلامی استان همدان و استاد حوزه علمیه خواهران همدان با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرموده اند مراقب نفوذ باشید و حتی اگر نظام را قبول ندارید بخاطر میهن پرستی در انتخابات شرکت کنید، گفت: امروز وظیفه هر زن در جامعه این است که هم سو با مردان جایگاه خود را حفظ نموده و در عرصه های سرنوشت ساز جامعه شرکتی فعال داشته باشد.

رنجبران با توضیح این مطلب که رهبر کبیر انقلاب در وصیت نامه خود درباره مسئله انتخابات فرموده اند که انتخابات نهایت مردم سالاری دینی است و زنان در این مسیر نباید کنار بکشند بلکه زنان نسل انقلاب باید دایه دار انقلاب باشند و با افتخار هم ردیف با مردان در انتخابات شرکت کنند، بیان داشت: جامعه متشکل از خانواده است و زن خانواده می تواند هدایت گر و تغییر دهنده تفکرات تمام اعضای خانواده باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: برخلاف برخی کشورهای به ظاهر مسلمان همچون عربستان، زنان ایران تا کنون باشکوه و پرشور در انتخابات شرکت کرده اند و با الگو قرار دادن حضرت زهرا برای خود، وارد عرصه ها شده و نباید گمان کنیم که حضور زنان در واقعه کربلا اتفاقی بوده بلکه نقش زنان در جلوگیری از نفوذ دشمن، رعایت عفاف و حجاب است.

امروز دشمن از کانال ححاب زنان سعی در ضربه زدن به جامعه اسلامی دارد

وی با بیان اینکه امروز دشمن از کانال ححاب زنان سعی در ضربه زدن به جامعه اسلامی دارد و برای رسیدن به این هدفش برنامه های سنگینی طراحی کرده و باید با تقویت عفت زن در جامعه کانال های ورودی دشمن را مسدود کنیم، تاکید کرد: نقش زنان در تربیت کودکان صالح نقش برجسته ای است و می توانند از جایگاه مادری خود برای تشویق کودکان و جوانان در حفظ حجاب استفاده کنند.

عضو کانون مداحان تبلیغات اسلامی و استاد حوزه علمیه خواهران همدان با اشاره به اینکه پیش بینی می شود در این دوره از انتخابات نیز همانند دوره های قبلی زنان جایگاه خود در جامعه اسلامی به رخ جهانیان بکشند و با حضور پرشور خود در این انتخاب سرنوشت ساز پایه های نظام اسلامی را مستحکم تر کنند، افزود: به فرمایش مقام معظم رهبری باید در عرصه انتخابات حضور خود را به نمایش بگذاریم.

رنجبران عنوانکرد: اکنون سخن ما با حضرت زینب(س) این است که ای بانوی بزرگوار اگر شما روزی با کاروان اسارت زده کربلا همراه بودی و تمام توان خود را در مسیر روشنگری قیام اباعبدالله(ع) صرف کردید، اکنون ما زنان مسلمان ایرانی وظیفه داریم به اندازه توانمان در مسیر شما ایستادگی و حرکت کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه حضرت زینب(س) به ما فهماند که نباید در برابر دشمن کوتاه امد، بلکه باید خدا را در نظر بگیریم و محکم بایستیم و نگذاریم خون شهدای کربلا و خون شهدای انقلاب اسلامی پایمال شود، افزود: بانوان حوزوی به تبعیت از حضرت زینب(س) باید در مسیر زمینه سازی ظهور قدم بردارند و با تبعیت از ولی فقیه، در برابر دنیای کفر و استکبار ایستادگی کنند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32