حسن استوار آذر، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی

عفت عمومی موجب آرامش در خانواده ها می شود

کد خبر: 7227
16/02/23 - 11:26 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از “ایکنا” ، حسن استوار آذر، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی و بیست و هشتمین نمایشگاه کشوری مد و لباس اظهار کرد: عفت عمومی موجب آرامش خانواده‎‏‏ها و نبود آن باعث کاهش اخلاقیات درجامعه خواهد شد. وی افزود: مد […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از “ایکنا” ، حسن استوار آذر، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره استانی و بیست و هشتمین نمایشگاه کشوری مد و لباس اظهار کرد: عفت عمومی موجب آرامش خانواده‎‏‏ها و نبود آن باعث کاهش اخلاقیات درجامعه خواهد شد. وی افزود: مد و لباس و طراحی آن باید در شأن بانوان ایرانی باشد ولی متأسفانه برخی از لباس‏‏‎هایی که در بازار و پشت ویترین‏‎‏ها عرضه می‏‎شود مناسب جایگاه زن ایرانی نیست. 

 

وی خاطرنشان کرد: مقابله با هجمه فرهنگی که درکشور شاهد آن هستیم با صیانت از میراث ارزشمند فرهنگ اسلامی و ایرانی ممکن است. استوار آذر ادامه داد: با ارائه الگوی مناسب و متناسب با فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی و با بهره‌‎‏گیری از ایده‏‏‌‎های خلاقانه و نو متناسب با ذائقه جوان امروزی می‏توانیم از فرهنگ خودمان حراست کنیم.

وی گفت: حجاب برخلاف گفته بدخواهان که آن را دست و پا گیر می‎‏دانند موجب عزت زن و شرکت در فعالیت‏‎های اجتماعی می‏‎شود. حجاب به زن کرامت انسانی می‎‏بخشد و اسلام به ما آموخته که پوشش محدودیت به وجود نمی‏ آورد بلکه زمینه‎ساز ورود زنان به فعالیت‏‎‏های اجتماعی است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی همچنین تأکید کرد:جشنواره مد و لباس فرصت مغتنم برای شناسایی، معرفی و حفظ استعدادهای این حوزه است.

سهیلا امیری، مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان شرقی نیز در این مراسم با بیان اینکه لباس‏‎‏های امروزی در شأن زنان مسلمان ایرانی نیستند، گفت: اگر الگوی لباس‏‎‏های ایرانی را با مد روز، فرهنگ اسلامی و ایرانی ارائه کنیم حتی درکشورهای دیگر دنیا نیز طالب آن خواهند بود که برای تحقق این موضوع و تهیه لباس‎‏های مناسب همکاری خود بانوان لازم است.

انتهای پیام /

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32