مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر

برنامه‌های ترویج عفاف و حجاب کیفی‌تر شود

کد خبر: 7184
16/02/18 - 12:32 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح پنجشنبه در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی استان بوشهر اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) شخصیتی بزرگ در تاریخ است که باید برای ابعاد مختلف شخصیت گرانقدر آن حضرت تلاش شود. وی با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص) احترام ویژه‌ای […]

سروستانی

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی صبح پنجشنبه در نشست ستاد ساماندهی شئون فرهنگی استان بوشهر اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) شخصیتی بزرگ در تاریخ است که باید برای ابعاد مختلف شخصیت گرانقدر آن حضرت تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه حضرت محمد (ص) احترام ویژه‌ای برای حضرت فاطمه (س) قائل بوده است، خاطرنشان کرد: پیامر اسلام، لقب ام‌ابیها را برای حضرت فاطمه (س) برگزیدند که بیانگر خدامحوری و عمل به فرامین و قوانین الهی توسط آن حضرت بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر با اشاره به اینکه پویایی امروز جهان اسلام مرهون فرزندانی است که توسط حضرت فاطمه تربیت شده‌اند، تصریح کرد: تربیت فرزندان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های حضرت فاطمه زهرا (س) است.

وی با تاکید بر لزوم تلاش ویژه برای فرهنگ‌سازی و سیره زندگی حضرت زهرا (س) در جامعه، اضافه کرد: این فرهنگ‌سازی به رفع بسیاری از مشکلات کمک خواهد کرد.

حجت‌الاسلام سروستانی، یکی از محورهای اصلی زندگی فاطمی را عفاف و حجاب عنوان کرد و ادامه داد: جامعه ما به این مهم نیاز دارد و باید برنامه‌های ترویج عفاف و حجاب کیفی‌تر شود.

استفاده از فضای مجازی برای معرفی حضرت فاطمه

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر نیز در این نشست با اشاره به مناسبت‌های پیش رو به ویژه ایام فاطمیه، اظهار کرد: علما و وعاظ در برگزاری جلسات خطابه در مراسم ایام فاطمیه وظیفه و رسالت مهمی بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام حسین رزمجو با اشاره به اینکه دین اسلام دین منطق و استدلال است، بیان کرد: علما و فضلا دارای مسئولیت سنگینی برای جلوگیری از انحراف در مراسمات هستند.

وی به پیشرفت‌های فناوری در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و ادامه داد: برای شناساندن ابعاد زندگی و سیره ائمه به جوانان باید از فضای مجازی که یک فرصت بسیار خوب محسوب می‌شود، استفاده کرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: امروز با توجه به پیشرفت شبکه‌های مجازی، هر صحبت و اقدامی با سرعت بالا منتشر و منعکس می‌شود و باید اقدامات به‌گونه‌ای باشد که دشمنان نتوانند سوءاستفاده کنند.

حجت‌الاسلام رزمجو افزود: نهادینه کردن فرهنگ علمی سیره حضرت فاطمه (س) و ائمه اطهار در وعظ و خطابه توسط روحانیون در جامعه باید به صورت جدی دنبال شود.

لزوم معرفی محتوایی و عقلانی سیره فاطمی

معاون فرهنگی پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر نیز در این نشست با اشاره به اهمیت بالای برگزاری مراسمات دینی و مذهبی، اظهار کرد: توجه به محتوای برنامه‌ها و مراسمات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

حجت‌الاسلام سیدعلی پناه محودی‌نیا تصریح کرد: معرفی محتوایی، منطقی و عقلانی سیره حضرت زهرا (س) از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در کنار مراسمات عزاداری مورد توجه قرار گیرد.

آمادگی هیئت‌های مذهبی برای ایام فاطمیه

رئیس شورای هیئت‌های مذهبی استان بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: مردم استان بوشهر عشق و علاقه و ارادت بالایی به اهل بیت(ع) دارند و در برگزاری مراسمات عزاداری همواره پیشگام هستند.

نوشاد نوشادی اضافه کرد: هیئت‌های مذهبی استان بوشهر با محوریت مردم برنامه‌ها و مراسمات مختلفی را در مناسبت‌های مذهبی برگزار می‌کنند و در ایام فاطمیه نیز شاهد اجرای برنامه‌های متنوعی خواهیم بود.

مدیرعامل اتحادیه موسسات و مراکز قرآنی مردمی استان بوشهر و نماینده کانون مداحان و شعرای آئینی استان نیز برنامه‌های ایام فاطمیه را تشریح کردند.

انتها پیام/p

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32