نقض فاحش حقوق بشر در آمریکا

جلوگیری از باورهای مذهبی بانوی محجبه

کد خبر: 7174
16/02/18 - 11:16 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از kmtv.com، بانک امنیت ملی اوماها در ایالت نبراسکا در آمریکا از ورود یک زن محجبه مسلمان به سبب باورهای مذهبی و پوشش حجاب جلوگیری به عمل آورد. در پی این اتفاق تلخ که صدها بار توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، پلیس اوماها مجبور به تحقیق […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از kmtv.com، بانک امنیت ملی اوماها در ایالت نبراسکا در آمریکا از ورود یک زن محجبه مسلمان به سبب باورهای مذهبی و پوشش حجاب جلوگیری به عمل آورد.

در پی این اتفاق تلخ که صدها بار توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، پلیس اوماها مجبور به تحقیق و بررسی در مورد حادثه موردنظر گردید هرچند هنوز هیچ گزارشی از جانب پلیس در این باره ارائه نشده است.

به گفته این زن محجبه، زمانی که قصد داشته در بانک امنیت ملی در شهر خودش حساب باز کند، روبروی بانک ایستاده بوده و در حال صحبت تلفنی با شوهرش بوده که متوجه می‌شود درهای بانک ناگهان به روی او بسته می‌شود و به او گفته می‌شود که برای ورود باید اول حجاب خود را از سرش درآورد!

او چندین بار به آن‌ها پاسخ می‌دهد که به دلیل عقاید مذهبی نمی‌تواند حجاب خود را درآورد ولی آن‌ها حاضر نیستند او را راه بدهند.

بانک ملی امنیتی اوماها مدعی شد که جلوگیری از ورود این زن مسلمان و محجبه به دلایل امنیتی بوده و مسئولین بانک قصد توهین یا تبعیض نژادی نداشته‌اند!!

نشانه آشکار تبعیض نژادی و نقض حقوق بشر در آمریکا

سارا اودراگو و بری شیخ، دو تن از زنان عضو مرکز اسلامی اوماها و دوستان این زن، این عمل را نشانه آشکار تبعیض نژادی و نقض حقوق بشر تلقی شده و به شدت آن را محکوم کردند. شیخ در این باره می‌گوید: من می‌توانم حس او را درک کنم. تحمل این مسئله بسیار سخت است که تو فردی صلح طلب و عادی در جامعه باشی اما دیگران با تو به گونه‌ای ناعادلانه برخورد کنند.

اودراگو نیز در این باره گفت: اگر فرد دیگری، در شرایط دیگری و مذهبی دیگری بود، مثلا اگر یک راهبه می‌خواست با لباس مذهبی مسیحیان وارد بانک شود، آیا باز هم با او چنین برخوردی می‌کردند؟

زنان عضو جامعه اسلامی قصد دارند در این باره شکایتی را در کمیسیون فرصت‌های برابر در نبراسکا تنظیم کنند. همچنین مرکز اسلامی اوماها به منظور افزایش شناخت مردم درباره اسلام و مسلمانان در ساعات بعدازظهر،  دومین روز شنبه هر ماه پذیرای ورود غیرمسلمانان خواهد بود.

انتها پیام/p

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32