مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان

ابلاغ برنامه‌های ده‌گانه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب

کد خبر: 7161
16/02/17 - 2:00 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، مهرداد نادری‌فر ظهر امروز در ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی استان همدان با اشاره به اینکه ستاد صیانت از حقوق شهروندی از چند سال گذشته در وزارت کشور مطرح شده و وزارت کشور به عنوان متولی انتخاب شد، اظهار کرد: در گذشته ستاد […]

نادری فر

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، مهرداد نادری‌فر ظهر امروز در ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی استان همدان با اشاره به اینکه ستاد صیانت از حقوق شهروندی از چند سال گذشته در وزارت کشور مطرح شده و وزارت کشور به عنوان متولی انتخاب شد، اظهار کرد: در گذشته ستاد صیانت از حقوق شهروندی با نام عفاف و حجاب مطرح بود و امور آن در وزارت ارشاد پیگیری می‌شد.

وی بیان کرد: هر ساله با نزدیک شدن به ایام نوروز تدابیر ویژه‌ای در ستاد صیانت اتخاذ می‌شود و مسئولان باید بر آن تاکید داشته باشند چراکه باید حقوق شهروندی به نحو احسن رعایت شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه در حوزه صیانت از حقوق شهروندی اقداماتی انجام شده است، بیان کرد: صدور ابلاغ برای معاون سیاسی امنیتی استاندار با عنوان جانشین استاندار، صدور ابلاغ به عنوان مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری به عنوان دبیر ستاد، صدور ابلاغ به فرمانداران به عنوان روستای ستاد شهرستان‌ها، ابلاغ برنامه‌های ده‌گانه درون‌سازمانی برای ترویج فرهنگ و عفاف و حجاب، تشکیل مستمر ستاد صیانت در شهرستان ها، تشکیل تیمی متخصص برای فعالیت‌های دستگاه‌ها و … از جمله اقدامات انجام شده در استان همدان است.

وی با بیان اینکه در مراحل مختلف بازرسی از اماکن مختلف مانند بیمارستان‌ها و … انجام شده است، بیان کرد: سعی کرده ایم که تیم بازرسی را تغییر ندهیم چراکه تیمی که بازرسی کرده اند نسبت به مشکلات محل بازرسی اطلاعات بیشتر دارند.

نادری‌فر در ادامه با بیان اینکه در ستاد صیانت موضوعی به نام عفاف و حقوق شهروندی گذاشته شده است، اظهار کرد: موضوعی که درون حقوق شهروندی پیگیری می‌شود ظرف و مظروف هماهنگی ندارد.

وی ادامه داد: حقوق شهروندی شامل حقوق افراد به دسترسی برابر به مسکن، بهداشت، آموزش، فرصت‌های اجتماعی، فرصت انتخاب شدن و انتخاب کردن و… می‌شود و حق همه شهروندان است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان بیان کرد: در حقوق شهروندی کسی که در منطقه‌ای محروم زندگی می‌کند حق دارد مانند کسی که در تهران زندگی می‌کند از مسکن، آموزش، بهداشت و… برخوردار باشد و این زیبنده جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه نباید به طور خاص در حقوق شهروندی تنها حجاب و عفاف و نماز مورد توجه باشد بلکه باید مسائلی که گفته شد نیز در نظر گرفته شود، بیان کرد: همه لازم است برای حقوق شهروندی تلاش کنند.

نادری‌فر در ادامه در خصوص کنسرت‌های لغو شده در همدان، بیان کرد: دو کنسرت در همدان به دلایلی خاصی لغو شدند و لغو آنها به حزب و گروه و جریان خاصی مربوط نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در گذشته بلیط کنسرت‌ها در همدان تا ۱۲۰ هزار تومان در بازارسیاه به فروش می‌رسید، بیان کرد: اکنون وقتی کنسرتی برگزار می‌شود با بلیط ۴۰ هزار تومانی نیز سالن پر نمی‌شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان افزود: هر موسسه‌ای که قانونی و دارای مجوز درخواستی برای برگزاری کنسرت داشته آن کنسرت برگزار شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در ادامه با بیان اینکه جلسات کارگروه مد و لباس به صورت استانی تشکیل شد، اظهار داشت: جشنواره مد و لباس در کشور برگزار نشده و برای نخستین بار این جشنواره در استان همدان برگزار شد.

فاضل عبادی افزود: در کشور ۲۰ نمایشگاه مد و لباس برگزار شد که از این تعداد دو نمایشگاه در استان همدان بوده است.

وی درخصوص اجرای کنسرت‌ها در همدان بیان کرد: اجرای کنسرت‌ها استان مشکل خاصی نداشته است اما نقاط ضعف قوتی وجود دارد که در این راستا صورت هفتگی جلسات متعددی برگزار می‌شود تا ساماندهی لازم انجام شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه در ایام نوروز طرح آرامش بهاری در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: برای نوروز طرح آرامش بهاری در ۶۰ امامزاده و بقاع متبرکه استان برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمد کاروند با بیان اینکه در ایام نوروز اوقاف استان ۵۰ مبلغ اعزام می‌کند تا در بقاع متبرکه مشغول به تبلیغ شوند، بیان کرد: برپایی خیمه‌های معرفت شامل ویزیت رایگان، ارائه مشاوره خانواده، مشاوره مذهبی و کودکان و نوجوانان نیز در ایام نوروز انجام می‌شود.

وی از برگزاری طرح مهر تندرستی در ۳۲ روستای استان همدان خبر داد و افزود: هشتم فروردین ماه نیز جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر در ۱۰ بقعه متبرکه استان همدان برگزار می‌شود.

انتها پیام/p

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32