جانشین دبیر ستاد صیانت از حقوق شهروندی وزارت کشور

وضعیت عفاف و حجاب کارکنان سازمان‌های خصوصی مورد نظارت جدی قرار می گیرد

کد خبر: 7149
16/02/17 - 1:00 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس ، علی ملازاده ،جانشین دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور ، در ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی استان همدان با اشاره به اینکه ستاد صیانت استان همدان در بین استان‌های دیگر می‌درخشد، اظهار کرد: تاکنون به ۳۱ […]

علی ملازاده

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس ، علی ملازاده ،جانشین دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور ، در ستاد صیانت از حریم عمومی و حقوق شهروندی استان همدان با اشاره به اینکه ستاد صیانت استان همدان در بین استان‌های دیگر می‌درخشد، اظهار کرد: تاکنون به ۳۱ استان رفته و عملکرد ۴۰ دستگاه را بررسی کرده‌ایم. وی با اشاره به اینکه ستاد صیانت استان همدان در سال گذشته رتبه سوم را کسب کرد و از ۱۰۰، نمره ۸۱ را به خود اختصاص داد.

افزود: اگر بخواهیم عملکرد امسال ستاد صیانت استان همدان را بررسی کنیم از نمره ۱۰۰ بالاتر می‌رود چراکه عملکرد ستاد رشد داشته است. جانشین دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور ادامه داد: ستاد صیانت استان همدان پنج عیب و ۱۹ حسن، ۱۴ پیشنهاد و ۱۲ ابتکار داشته است. وی با بیان اینکه عملکرد ستاد صیانت استان در سال جاری در اردیبهشت ماه سال آینده اعلام می‌شود، بیان کرد: هماهنگی ستاد یکی از ویژگی‌های ستاد صیانت استان همدان است چراکه برخی استان‌ها ستاد صیانت ناهماهنگی دارند. ملازاده با بیان اینکه در استان همدان به علت داشتن هماهنگی در ستاد صیانت جزیره‌ای عمل کردن و ناهماهنگی‌ها تعطیل و انسجام بیشتر شده است، تاکید کرد: دوباره‌کاری در ستاد صیانت استان همدان به حداقل رسیده و بازرسی‌ها یکی شده است. وی با اشاره به اینکه در نامه‌ای به معاونان سیاسی امنیتی سراسر کشور گفته شد که در ستاد صیانت و ستاد امر به معروف و نهی از منکر تداخل کاری وجود دارد، افزود: هر دو ستاد وظیفه دارند به ترویج و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب اقدام کنند. جانشین دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور با تاکید بر اینکه ستاد صیانت چند سالی است که فعال شده و روز با روز نیز فعال‌تر می‌شود، اظهار کرد: ستاد صیانت دو حوزه کاری ترویج عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندی را برعهده دارد. وی با بیان اینکه در خصوص ترویج حجاب برای ۲۴ دستگاه ۳۱۴ وظیفه تعیین شده است، بیان کرد: در بخش خصوصی وضعیت حجاب خوب نیست اما در بخش دولتی تقریباً مطلوب است. ملازاده با اشاره به اینکه وضعیت حجاب در بخش خصوصی مانند داروخانه، آژانس‌ها و… مناسب نیست، ادامه داد: اجرای تکالیف باید در دستور کار بخش خصوصی و بخش دولتی قرار گیرد و در ترویج عفاف برنامه‌های درون‌سازمانی برای کارکنان انجام شود. وی افزود: برنامه‌های درون‌سازمانی برای کارکنان به طور عمده برنامه های آموزشی در راستای ترویج پوشش، حجاب، عفاف و حیا است چراکه حیا این به روح و نفس مربوط می‌شود و رسیدن به آن با کار مشاوره‌ای محقق می‌شود. جانشین دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور با تاکید بر اینکه حراست ادارات موظف هستند در ورودی ادارات تذکر دهند و ارشاد کنند، بیان کرد: برنامه‌های صیانت از حقوق شهروندی متولیان متخلفی دارد. وی ادامه داد: خروجی برنامه‌های صیانت از حقوق شهروندی باید افزایش رضایتمندی مراجعان و شهروندان باشد. ملازاده با اشاره به اینکه فساد، فحشا، مشروبات الکلی، بی‌هویتی، زندانیان، سرقت، تصادفات و… ارتباط مستقیم با عدم رعایت حجاب و عفاف و حقوق شهروندی دارد، بیان کرد: حاشیه‌نشینی، اعتیاد، فساد و فحشا و طلاق آسیب‌های اجتماعی از مباحث اولویت‌دار هستند که باید نسبت به رفع آنها اقدام شود. وی با بیان اینکه از ۲۱ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت باید بازرسی از ادارات انجام شود و در سطح شهرستان‌ها نیز باید تحقق پیدا کند، بیان کرد: برای بازرسی باید دو موضوع عفاف و حجاب و حقوق شهروندی در دستور کار قرار گیرد. جانشین دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور با بیان اینکه باید از ظرفیت موسسات مردم‌نهاد در بحث حجاب و عفاف و حقوق شهروندی بهره برد، تاکید کرد: دولت و نظام توان ندارد که در تمام حوزه‌ها وارد شود در نتیجه باید از ظرفیت موسسات مردم‌نهاد نیز استفاده کرد.

انتهای پیام/p

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32