کد خبر: 706
15/04/21 - 9:25 ق.ظ

سرپرست تبلیغات اسلامی آستارا حجاب سپری درمقابل ناهنجاری های اجتماعی است و حجاب گوهر ارزشمند و گرانمایه‌ای است که انسان را مانند مروارید درون صدف حفظ می‌کند.

اداره تبلیغات اسلامی آستارا

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبستان، حجت‌الاسلام ابراهیم حاتمی، سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندر آستارا در جمع خواهران قرآنی این شهرستان با اشاره به اینکه برای رسیدن به حجاب واقعی مراحلی را باید طی کرد، : مرحله اول حیاست چرا که حیا نیروی بازدارنده درونی است و در مواجه با محرمات، به طور خودکار انسان را از عمل حرام حفظ می‌کند.

وی افزود: مرحله دوم عفاف است که حالتی درونی و نفسانی بوده و زمینه گرایش فرد به پوشش و حجاب را فراهم می‌سازد و هدایتگر رفتارهای بیرونی آدمی همچون حجاب و پوشش، پاکی نگاه و سخن، طهارت فکر و غیره است و مرحله سوم صیانت نفس یا حفظ حریم و در واقع نزدیکترین به مرحله حجاب حقیقی است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندر آستارا تصریح کرد: حجاب موجب خود نگهداری در برابر نامحرم می‌شود و حس خودارزشمندی زن را بالا می‌برد، زیرا در این صورت او خود را برای دیگران نمی‌خواهد، بلکه برای خویش ارزش قائل است.

حجت الاسلام حاتمی اضافه کرد: با داشتن حجاب و پوشش صحیح که نیازهای سطوح پایین را پوشیده نگاه می‌دارد، می‌توان این نیازها را پشت سر نهاد و بر روی قابلیت‌ها و توانایی‌ها متمرکز شد و استعدادهای بالقوه را بالفعل کرد این همان نشان رشد یافته و به تعبیر قرآن انسان کامل و سالم است که انرژی و نیروی خود را صرف نیازهای محکم‌تر و ارزشمند خود می‌کند.

وی افزود: بی‌حجابی یکی از این عوامل مهم است که نقش عمده‌ای در تضعیف و پایمال کردن فضائل اخلاقی همچوم حیاء، عفت و غیرت دارد و در جامعه بی‌حجاب شهوت‌رانی، هوس‌رانی، گناه، ارتباط نامشروع و اختلاط‌ های غیرشرعی جای معنویت، صفا، عشق و محبت واقعی را می‌گیرد.

حجت الاسلام حاتمی در پایان گفت: طبیعی است جامعه‌ای که فاقد معنویت و اخلاق باشد،بستر بسیار مناسبی است برای افزایش ناهنجاری‌ها، خصائص رذیله، خشونت، فساد، فحشاء، ناامنی، بزهکاری، آدم‌ربایی، خیانت، جنایت و ده ها معضل دیگر که همگی محصول بی‌توجهی به حکم شرعی حجاب است.

پایان پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32