کد خبر: 7017
16/02/15 - 10:45 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، شهردار منطقه ۷ از افتتاح اولین مرکز نوآوری و شکوفایی مد و لباس اسلامی ایرانی در این منطقه با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و الگوسازی پوشش اسلامی مناسب برای بانوان خبر داد. رضا نگهبان با اعلام این مطلب افزود: به دلیل اهمیت نقش زنان […]

پوشش اسلامی

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، شهردار منطقه ۷ از افتتاح اولین مرکز نوآوری و شکوفایی مد و لباس اسلامی ایرانی در این منطقه با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و الگوسازی پوشش اسلامی مناسب برای بانوان خبر داد.

رضا نگهبان با اعلام این مطلب افزود: به دلیل اهمیت نقش زنان در خانواده و تاثیر گذاری و تاثیر پذیری آنها در جامعه و نقش های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی سیاسی که ایفا می کنند این مرکز در منطقه ۷ افتتاح می شود.

وی با اشاره به اینکه این مرکز در مجموعه فرهنگی شهربانو افتتاح خواهد شد، تصریح کرد: منطقه ۷ به عنوان واسطه برای جمع آوری طراحان لباس، برندها، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان عمل خواهد کرد و در تلاش است که در این مرکز طراحان و تولیدکنندگان را با هم آشنا کند.

شهردار منطقه ۷ با تاکید بر اینکه این مجموعه تا اوایل سال ۹۵آغاز به کار خواهد کرد، گفت: ورود مدرنیته به جامعه شهری و توسعه مفاهیم جدید در حوزه مد و پوشش در جامعه از یک طرف و جایگاه ویژه پوشش به عنوان یکی از شاخص‌های سبک زندگی اسلامی – ایرانی در ابعاد زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی زنان از طرف دیگر لزوم توجه ویژه به این حوزه را می‌طلبد.

وی با اشاره به اهمیت نقش زنان در خانواده و با عنایت به لزوم متناسب سازی پوشش های اجتماعی براساس سبک زندگی اسلامی ایرانی، یادآور شد: ضرورت گسترش برندها و الگوهای مد پوشش اسلامی – ایرانی برای بانوان، حفظ امنیت و سلامت روانی افراد ، خانواده و اجتماع در جهت بهبود و اعتلای نظم اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده از اهداف برپایی این مرکز بوده است.

نگهبان خاطرنشان کرد: ۲ مجموعه شهربانو شماره یک در خیابان دماوند و شهربانو شماره۲ در خیابان مرودشت با امکانات مناسب با هدف ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی برای بانوان به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه از راه اندازی دومین مرکز مهارت آموزی کوثر خبر داد و گفت: دومین مرکز اشتغالزایی و مهارت آموزی در خیابان بهار برای بانوان منطقه با هدف تحکیم خانواده راه اندازی شده است و زنان سرپرست خانوار و فرزندان جویای کار آنها با کسب مهارت رایگان می توانند تولیدات خود را به فروش برسانند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32