کد خبر: 7011
16/02/15 - 10:28 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از حوزه ، مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان نقده، با تاکید بر ضرورت الگوگیری بانوان از حضرت زینب(س)، گفت: بانوان در نشر ارزش های مذهبی، عفت و پاکدامنی و اخلاق اسلامی در جامعه تأثیر بسزایی دارند. خانم شیرین سعیدی ، در مورد نقش حضرت در نهادینه سازی و […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از حوزه ، مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان نقده، با تاکید بر ضرورت الگوگیری بانوان از حضرت زینب(س)، گفت: بانوان در نشر ارزش های مذهبی، عفت و پاکدامنی و اخلاق اسلامی در جامعه تأثیر بسزایی دارند.

خانم شیرین سعیدی ، در مورد نقش حضرت در نهادینه سازی و توسعه فرهنگ عاشورا، تصریح کرد: اگر تبلیغ حضرت زینب(س) نبود، الان فرهنگ عاشورا حلقه مفقوده فرهنگ اسلامی بود. ایشان منزل به منزل در اسارت، دشمنان را با خطبه های کوبنده رسوا کرده و حقانیت اباعبدالله الحسین(ع) را به اثبات رساندند.

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان نقده ادامه داد: نقش اصلی حضرت زینب(س) در جریان کربلا، پیام رسانی بود که به همراه امام سجاد(ع) می‌بایست پیام خون شهدای کربلا را به گوش همگان می رساندند تا این قیام برای همیشه ماندگار و درس آموز باشد و یزید و یزیدیان رسوا شوند و البته حضرت به خوبی از عهده این وظیفه برآمد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زنان نقش مهمی در توسعه جامعه دارند، افزود: بانوان از یک سو نیمی از پیکره جامعه اند و با حضور فعال خود در عرصه های گوناگون اجتماعی، مسئولیت های بسیاری را بر دوش گرفته اند و از سویی دیگر با ایفای نقش مادری و همسری، نقش محوری در تحکیم خانواده و تربیت نسل آینده دارند.

سعیدی با بیان اینکه دشمن تمام نقشه های خود را بر بی حجابی زنان مسلمان متمرکز کرده است، ابراز داشت: نقش زنان در تامین بهداشت و سلامت جامعه بسیار حائز اهمیت است، چرا که آنان نه تنها مسئول سلامت خود هستند، بلکه بیشترین تأثیر را بر سلامت و تحکیم خانواده دارند و بنیان خانواده را حفط کنند.

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه(س) شهرستان نقده تصریح کرد: بانوان مسلمان در نشر ارزش های مذهبی، عفت و پاکدامنی و اخلاق اسلامی در جامعه تأثیر بسزایی دارند و در خانواده بهترین مرجع تعلیم ارزش ها، آداب دینی و انسانی و موثرترین منبع رشد عاطفی و اخلاقیات اعضای خانواده هستند.

سعیدی با اشاره به اینکه نقش بانوان در تربیت دینی فرزندان از جایگاه مهمی برخوردار است، افزود: مادر از لحاظ روحی با فرزند ارتباط تنگاتنگ دارد و این تحکیم بنیان خانواده با تهذیب و تربیت دینی فرزندان تقویت می گردد.

وی با اشاره به آسیب های ماهواره و فرهنگ غرب برای خانواده ها، افزود: این که ما در معرض حملات فرهنگی رسانه‌های بیگانه هستیم، شکی نیست، امّا ادوات مقابله با جنگ نرم در دسترس است و باید بانوان در این مورد بصیرت دینی و تربیت اسلامی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32