کد خبر: 699
15/04/21 - 8:11 ق.ظ

نماینده ولی‌فقیه در البرز گفت: اکثر کسانی را که حجاب و عفاف را رعایت نمی‌کنند با یک تذکر ساده می‌توان هدایت کرد.

تذکر ساده

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در جلسه ستاد احیاء امربه‌معروف‌ و نهی‌ازمنکر استان البرز با بیان اینکه سال گذشته سال “اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی” بود، اظهار داشت: ما از مسئولین خواستیم که برای تحقق این شعار اصلا  همایش یا نمایش برگزار نکنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته از مسئولین درخواست کردیم عملکرد خود را در زمینه اقتصاد مقاومتی بیان کنند، گفت: متاسفانه در عمل چیزی دیده نمی‌شود ولی متاسفانه در مقام سخن خیلی به اقتصاد مقاومتی پرداخته می‌شود که این خود یک منکر است.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری مخالف پرداختن ظاهری به سخنانشان هستند، گفت: اگر این سخنان عملیاتی نشوند صرف بازگو کردن آن‌ها ثمری ندارد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه بحث مسائل امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر دایره‌اش در اسلام وسیع است، عنوان کرد: موضوع امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر محدود به زمان خاصی نیست و تا ظهور حضرت ولی‌عصر (عج) ادامه دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به اینکه ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر باید اقدامات وسیعی در همه زمینه‌ها انجام دهد، اظهار داشت: در زمینه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر باید فراگیر عمل کرد چون موضوعات آن به هم پیوسته هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه باید در سطح جامعه خیزش داشته باشیم و همه موضوعات را مورد نظر قرار دهیم، بیان کرد: البته چون چشم‌انداز تعیین کرده‌ایم بهتر است توجه به موضوعی خاصی داشته باشیم ولی باید همه موضوعات را نیز در نظر بگیریم.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه باید در کارگروه امربه‌معروف ونهی‌ازمنکر اولویت‌بندی‌ها مشخص شوند، خاطرنشان کرد: براساس آن اولویت‌بندی‌ها باید اقدامات لازم انجام شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه بعضی از مسائل مربوط به امربه‌معروف و نهی‌از منکر در جامعه وجهه  مظهریت دارند، گفت: اگر فسادی در جامعه عادی شود باید با آن مقابله کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به اینکه درصد بسیار کمی از کسانیکه حجاب و عفاف را رعایت نمی‌کنند با قصد و غرض آن‌گونه رفتار می‌کنند، عنوان کرد: اکثر کسانی را که حجاب و عفاف را رعایت نمی‌کنند با یک تذکر ساده می‌توان هدایت کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه بعضی از افراد با انجام منکرات می‌خواهند بگویند نظام ناکارآمد است، اظهار داشت: باید مسئولین در ادارات به موضوعات امربه‌معروف و نهی‌از منکر رسیدگی کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه نظام اسلامی یکی از معروفات است، بیان کرد: هرچیزی که نشان دهد نظام ناکار آمد است منکر است و باید با آن مقابله شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه معاون رئیس جمهور تلاش می‌کند بانوان را به ورزشگاه ببرد، خاطرنشان کرد: در حال‌حاضر آقایان در ورزشگاه‌ها آرامش ندارند ولی عده‌ای می‌خواهند بانوان را هم به ورزشگاه‌ ببرند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با اشاره به اینکه پشت این قضیه فساد اجتماعی و ازدواج سفید وجود دارد، گفت: امربه معروف و نهی‌از منکر باید در همه زمینه‌ها و به صورت سلبی و ایجابی اجرا شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه اقدامات ایجابی باید بیشتر از اقدامات سلبی انجام شود، عنوان کرد: امربه معروف و نهی‌از منکر به صورت سلبی باید لطیف و در عین حال محکم انجام شود همانگونه پیغمبر (ص) و اهل بیت (ع) در عین صلابت با لطافت عمل می‌کردند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32