سخنان خانم علاسوند ، عضو شوراي فرهنگي اجتماعي زنان

ملایمت بهترین روش آموزش کودکان با حجاب است

کد خبر: 6956
16/02/13 - 12:13 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تی نیوز ، فریبا علاسوند ؛عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد:یکی از دغدغه های مادران، آشنا کردن دختران با حجاب است و عادت دادن کودک به حجاب بسیارمهم است ما نمی توانیم حجاب را به صورت فشرده اعمال کنیم ملایمت و لطافت و عادت دادن او […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تی نیوز ، فریبا علاسوند ؛عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد:یکی از دغدغه های مادران، آشنا کردن دختران با حجاب است و عادت دادن کودک به حجاب بسیارمهم است ما نمی توانیم حجاب را به صورت فشرده اعمال کنیم ملایمت و لطافت و عادت دادن او بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: یکی از دغدغه های مادران، آشنا کردن دختران با حجاب است و عادت دادن کودک به حجاب بسیارمهم است ما نمی توانیم حجاب را به صورت فشرده اعمال کنیم ملایمت و لطافت و عادت دادن او بسیار اهمیت دارد.

علاسوند ادامه داد: مهمترین مراقبت دوران کودکی آشنا کردن فرزند با حجاب و عفاف می باشد تا به محض بلوغ به راحتی کودک مان این مسئله را بپذیرد و انجام آن برایش سخت نباشد باید توجه داشته باشیم که کودکی که تا دیروز با موهای باز و لباس نیمه عریان در خیابانها قدم می زد یک روزه نمی تواند با حجاب انس بگیرد چرا که رعایت حجاب برایش سخت می باشد.

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان تصریح کرد:مهم‌ترین دوران شکل گیری شخصیت کودک اززمان تولد تا هفت سالگی اوست و اثرات این دوران تا سالیان سال همچنان باقی می‌ماند. کودک از سال‌های نخستین زندگی، رفتارها، برخوردها، ارتباطات، اعمال و حرکات اعضای خانواده بویژه والدین را اقتباس کرده و درصدد درونی ساختن آن برمی‌آید.

وی گفت: اکنون بسیاری از خانواده‌ها از وضع پوشش فرزندانشان راضی نیستند و اغلب نارضایتی خود را با تحمیل پوشش‌های افراطی به فرزندان خود نشان می‌دهند و در مقابل هم با پافشاری و مقاومت‌های خودسرانه فرزندان نسبت به این امر الزام‌آور اسلامی روبه‌رو می‌شوند.

وی یادآور شد: در نهادینه نمودن حجاب و عفاف از منظر قرآن و روایات شیوه های کارسازی همچون تعلیم و تربیت، آگاهی بخش، الگو آفرینی، ‌عادت بخشی،‌ سالم سازی،‌ تشویق و تنبیه،‌ محبت و مهرورزی، ‌قصه گوئی و عبرت گیری و برگزاری جشن تکلیف مطرح شده که بارگیری دقیق و عالمانه آن منجر به نهادینه شدن گوهر حجاب و عفاف درون فرزندانمان خواهد شد به شرطی که نهادهای مؤثر به کمک خانواده ها آمده و آنها را در این امر خطیر یاری رسانند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32