معاون وزیر ورزش و جوانان در امور زنان

ایران یک میلیون ورزشکار سازمان‌یافته خانم دارد

کد خبر: 6892
16/02/10 - 10:06 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، ربابه شهریان در جلسه شورای ورزش استان لرستان بیان کرد: سیاست‌های کلی ورزش برگرفته از منویات مقام معظم رهبری و توجه به ورزش همگانی و ورزش قهرمانی است. وی تصریح کرد: دیدگاه مقام معظم رهبری در ارتباط با ورزش بانوان می‌تواند در رفع تبعیض ورزش بین […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، ربابه شهریان در جلسه شورای ورزش استان لرستان بیان کرد: سیاست‌های کلی ورزش برگرفته از منویات مقام معظم رهبری و توجه به ورزش همگانی و ورزش قهرمانی است.

وی تصریح کرد: دیدگاه مقام معظم رهبری در ارتباط با ورزش بانوان می‌تواند در رفع تبعیض ورزش بین بانوان و آقایان مفید باشد.

شهریان گفت:

بزرگ‌ترین عامل توسعه در هر کشور نیروی انسانی است، لذا باید به نیمی از جامعه که بانوان هستند، توجه ویژه داشته باشیم و ‌شرایطی به وجود آوریم که این قشر سالم و تندرست باشند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور زنان افزود: پیام بانوان ورزشکار در عرصه‌های بین‌المللی این است که حجاب هیچ محدودیتی ندارد و با حفظ ارزش‌ها می‌توان موفق بود و این شرایط به خوبی در ایران وجود دارد.

وی تشریح کرد: زنان ورزشکار ما بحث حجاب را برای کشورهای دیگر به خوبی مطرح کرده و زمینه حضور زنان ورزشکار با حجاب را در عرصه‌های بین‌المللی به وجود آوردند.

معاون وزیر ورزش و جوانان در امور زنان با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون ورزشکار سازمان یافته خانم در کشور فعالیت می‌کنند‌، اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی ۱۰۰ هزار مربی و ۶۰ هزار داور در زمینه ورزش در کشور تربیت شده است.

شهریان گفت:

اولویت اول در جذب و مشارکت حداکثری زنان افزایش سلامتی جامعه و زنان و توسعه دادن ورزش در زندگی است تا با ورزش از هزینه‌های درمان پیش‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: نگاه ورزش در دنیا بسیار گسترده است و در برنامه سازمان ملل از سال  ۲۰۱۵ تا ۲۰۳۰ نگاه ویژه‌ای به ورزش و ورزش زنان است، چرا که امروز ورزش یک مطالبه عمومی است.

معاون وزیر ورزش و جوانان متذکر شد: قطعا در سند توسعه استان لرستان ورزش نقش بسیار زیادی دارد و با توجه به اینکه جمعیت ما به سمت میان‌سالی می‌رود، لذا از الان برای پیشگیری از بیماری‌های احتمالی در آینده برنامه‌ریزی کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32