کد خبر: 6840
16/02/08 - 11:04 ق.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از بی بی سی،جمعیتی شامل حدود دو هزار زن در بوسنی علیه ممنوعیت استفاده از حجاب اسلامی در دادگاه‌ها و سایر مراکز قضایی تظاهرات کردند. این ممنوعیت شامل همه مظاهر مذهبی می‌شود اما دستور جدید از ممنوعیت حجاب بانوان حکایت می کند.معترضان برای حدود یک ساعت در سارایوو، […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از بی بی سی،جمعیتی شامل حدود دو هزار زن در بوسنی علیه ممنوعیت استفاده از حجاب اسلامی در دادگاه‌ها و سایر مراکز قضایی تظاهرات کردند.

این ممنوعیت شامل همه مظاهر مذهبی می‌شود اما دستور جدید از ممنوعیت حجاب بانوان حکایت می کند.معترضان برای حدود یک ساعت در سارایوو، پایتخت، راهپیمایی کردند.

پوشش حجاب در دورانی که بوسنی هنوز بخشی از یوگسلاوی سابق بود توسط مقام‌های کمونیست آن کشور ممنوع شده بود. بوسنی سال ۱۹۹۲ مستقل شد.

تظاهرات یکشنبه در واکنش به تصمیم شورای عالی قضایی بوسنی که بر عملکرد قوه قضایی نظارت دارد برگزار شد. این شورا گفت که از این پس همه “مظاهر مذهبی” در مراکز قضایی ممنوع خواهد بود.

بعضی از تظاهرکنندگان پلاکاردهایی با شعار “حجاب حق من است” حمل می‌کردند.

سمیرا زونیچ ولاجیچ سازمان دهنده این تظاهرات گفت که ممنوعیت حجاب “حمله‌ای جدی به حیثیت،‌ شخصیت و هویت مسلمانان است” و هدف آن محروم کردن زنان از حق کار است.

این ممنوعیت همچنین از طرف رهبران سیاسی و مذهبی مسلمانان بوسنی محکوم شد.

مسلمانان حدود ۴۰ درصد جمعیت ۳.۸ میلیون نفری بوسنی را تشکیل می‌دهند. باقی مردم بوسنی اغلب پیرو مسیحیت ارتدوکس یا کاتولیک هستند.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32