کد خبر: 6563
16/01/18 - 5:05 ب.ظ

فرماندار شهرستان آمل از برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب در نیمه دوم اردیبهشت سال ۹۵ در نمایشگاه تخصصی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از آمل احمد منفرد صبح امروز در جلسه کمیته پشتیبانی برگزاری نمایشگاه استانی عفاف و حجاب در این شهرستان با بیان اینکه حجاب در دو بحث عام یعنی پوشش زن و خاص صرفا جهت عدم بازدارنده پوشش مطرح می‌شود، اظهار داشت: حجاب به نوعی صیانت عزت و شرف زن در جامعه اسلامی معنی می‌شود که وی را به شکوفایی می‌رساند.

وی با تاکید براینکه پوشش و حجاب از سوی زن می‌تواند موجب ایجاد قابلیت‌های وی در یک جامعه شود، ابراز داشت: زنان جامعه ما نباید پوشش را محدودیت بدانند و آن را جلوگیری از دسترسی به خیلی از خواسته‌ها و نیازهای خود تصور کنند.

منفرد با اشاره به اینکه زن ایرانی بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در نظام جمهوری اسلامی به جایگاه رفیعی در عرصه‌های مختلف ورزشی، فرهنگی، اقتصادی و حتی سیاسی دست یافت، افزود: آنها به عنوان ۵۰ درصد از جمعیت جامعه ما آگاهانه حجاب را انتخاب کردند و در جهت کیان مصونیت در تمام عرصه‌ها به قابلیت‌های مهم راه یافتند.

فرماندار ویژه آمل با بیان اینکه نظامی که براساس دین اسلام، قرآن و خون شهدا شکل گرفته باید به رعایت حجاب اسلامی پرداخت، بیان کرد: در این نظام نحوه و نوع حجاب بسیار حائز اهمیت و برای ترویج آن برگزاری نمایشگاه‌هایی با موضوعات حجاب و عفاف در کشور از ضروریات است.

منفرد با اشاره به چگونگی نوع حجاب و به نمایش گذاشتن آن براساس قومیت‌ها اظهار داشت: در نمایشگاه می‌توان با برپایی غرفه‌هایی از نحوه حجاب در قومیت‌های مختلف کشور به ترویج نوع و رنگ استفاده از حجاب پرداخت و زنان مازندرانی حجاب اسلامی و ایرانی را براساس قومیت‌ها شناساند.

این مسئول برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف را با حضور قومیت‌های برخی از استان‌های کشور را یک فرصت دانست و گفت: این چنین نمایشگاهی موجب دائمی شدن و استقبال بیشتر علاقه‌مندان به فرهنگ و آداب و رسوم به ویژه به نحوه پوشش اسلامی و ایرانی می‌شود.

وی ادامه داد: علاوه بر استفاده از الگوهای قومیتی استان‌ها می‌توان از دستاوردها و توانمندی‌های زنان ایرانی در ایجاد پوشش اسلامی و ایرانی در نمایشگاه استفاده و آنها را به علاقه‌مندان معرفی کرد.

مسئول امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه آمل نیز در این جلسه مهم‌ترین برپایی این نمایشگاه را ترویج فرهنگ حجاب ایرانی و پوشش اسلامی بیان و عنوان کرد: این نمایشگاه با هماهنگی فرمانداری ویژه آمل، اداره فرهنگی و ارشاد آمل و امور بانوان استانداری مازندران در نیمه دوم اردیبهشت سال ۹۵ در نمایشگاه تخصصی این شهرستان برگزار می‌شود.

زینب سلطانی اضافه کرد: این شهرستان آمادگی آن را دارد تا دیگر قومیت‌های کشور برای ترویج آداب و رسوم و پوشش اسلامی خود غرفه‌هایی را در اختیار آنها قرار دهد.

وی با بیان اینکه برای  برپایی هرچه باشکوه‌تر کردن این نمایشگاه فراخوانی با هماهنگی ستاد و کمیته برگزاری نمایشگاه به چند استانداری کشور ارائه می‌شود، افزود: سعی می‌شود با برپایی این نمایشگاه علاوه بر ترویج پوشش ایرانی و حجاب اسلامی، ارتباطی برای دائمی شدن این نمایشگاه به طور هر ساله در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32