کد خبر: 655
15/04/18 - 8:51 ق.ظ

روزنامه دیلی تلگراف در تحلیلی نوشت: یک مقام قضایی انگلیس خواستار احترام قضات به حجاب مسلمانان شد

احترام به حجاب

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از دیلی تلگرام جان برینگام در تحلیلی برای این روزنامه انگلیسی نوشت: لرد نیوبرگ، رئیس دادگاه عالی انگلیس، می گوید قضات باید به فرهنگ های مختلف احترام بگذارند.
او اظهار داشت قضات باید به زنان مسلمان اجازه دهند با پوشش کامل در دادگاه حاضر شوند. این بسیار مهم است که آنها به آداب و رسوم مختلف احترام بگذارند و این قانون شامل شهود، متهمین و اعضای هیات منصفه نیز می شود.
اظهارات نیوبرگ در حالی مطرح می شود که در حاضر بحث هایی درباره جایگاه نقاب مسلمانان و پوشیه هایی که صورت را به طور کامل می پوشاند در سیستم حقوقی انگلیس در جریان است.
وی که برای ائتلاف عدالت جنایی سخن می گفت، در ادامه اظهار داشت، برخی از قضات و وکلا در تشخیص این که چطور دادگاه های ساختگی و مرعوب کننده مشکل به وجود می آورد، ناتوان هستند. وی در ادامه افزود، من همیشه در عجبم که آیا این دادگاه ها می تواند نتیجه خوبی داشته باشد. باید قضات و وکلا به مردم کمک کنند تا در دادگاه ها احساس راحتی کنند.
نیوبرگ تاکید کرد،‌قضات و وکلا باید به همه برابر نگاه کنند و لازمه این نگاه آن است که آنها از رسوم اجتماعی و فرهنگی مختلف یک درکی وجود داشته باشد. قضات و وکلا باید بدانند که اتباع ادیان دیگر چه زمینه فکری دارند و چگونه رفتار می کنند.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32