معاون فرماندار دهگلان در جلسه حفظ حقوق شهروندی و عفاف و حجاب شهرستان

عفاف و حجاب در جامعه اسلامی سد مقابل معضلات اجتماعی و فرهنگی است

کد خبر: 6545
16/01/12 - 5:36 ب.ظ

معاون فرماندار دهگلان در جلسه حفظ حقوق شهروندی و عفاف و حجاب شهرستان گفت: عفاف و حجاب در جامعه اسلامی می تواند مانع بروز معضلات اجتماعی و فرهنگی شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقلذ از شبکه اطلاع رسانی راه دانا  از دهگلان شیدا، زاهد روشنی معانو فرماندار دهگلان درجلسه صیانت از حقوق شهروندی با محوریت عفاف و حجاب  در خصوص حقوق شهروندی از دیدگاه ها  و مکاتب مختلف اظهار داشت : موضوع حجاب و عفاف از زیر مجموعه های حقوق اجتماعی افراد است که این موضوع در تمام مکاتب و مذاهب به نوعی مورد توجه قرار گرفته است با این حال بالاترین توجه و صیانت در خصوص حجاب و عفاف از منظر اسلام بوده و هست .

وی افزود: در بجث حفظ حقوق شهروندی اجتماعی و فرهنگی جامعه، مسئولین و مدیران دستگاهها و نهادهای دولتی به  عنوان متولیان امر جهت هدایت جامعه در این امور برنامه داشته باشند و اجرای برنامه ها را از خود شروع کنند تا بازخورد رفتار صحیح و یا برنامه خود را در جامعه رصد نمایند و با این عمل زمینه را برای فراگیر شدن برنامه های تدوینی فراهم نمایند.

معاون فرمانداردهگلان  عفاف و حجاب را یک امر فراگیر در جامعه اسلامی دانست که می تواند مانع از بروز بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی باشد.

وی  در بخش دیگری از سخنان خود، مدارس و مدیران مدارس را زیر بنای آموزش و حجاب و عفاف در جامعه عنوان کرد و افزود : چه بخواهیم یا نخواهیم این مسئولیت دینی ، شرعی و قانونی ماست که دانش آموزان را با موضوع حجاب و عفاف مانوس کنیم و نشر و ترویج حجاب و عفاف از وظایف ذاتی ما معلمین جامعه است .

وی ا اشاره به مبحث عفاف و حجاب افزود: شهدای ما به خاطر حفظ ناموس و ارزشهای اسلام و نظام جمهوری اسلامی جان خودرا فدا نمودند  بنابراین آحاد ملت و خصوصا کارکنان دولت بعنوان خدمتگزاران این نظام بایستی مسائل مربوط به عفاف و حجاب را بخوبی رعایت کنند، زیرا که آنها الگوی افراد جامعه و ارباب رجوع هستند.

روشنی گفت:  ادارات نیز با تبلیغات و برگزاری مسابقات فرهنگی می توانند باعث ایجاد انگیزه و نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در بین کارکنانشان و بالتبع افراد جامعه شوند.

 

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32