کد خبر: 6505
16/01/11 - 9:37 ق.ظ

مدیر پایگاه شهر سوخته زابل گفت: اکتشافات شهرسوخته نشان دهنده حجاب در منطقه سیستان است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، روح‌الله شیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از زابل، اظهار داشت: شهرسوخته سیستان با وجود آثار و ابنیه تاریخی و باستانی که در زیر خروارها خاک و شن مدفون شده نیازمند توجه ویژه است تا سیستان به یکی از بزرگترین مکانهای گردشگری تاریخی تبدیل شود.

وی گفت: این در حالی است که هنوز بخش کوچکی از این محوطه کاوش شده و به گفته سرپرست هیئت باستان شناسی کاوش شهر سوخته برای حفاری و بررسی این محوطه سال‌های زیادی زمان نیاز است.

مدیر پایگاه شهر سوخته زابل افزود: اکتشاف شهر سوخته نشان می‌دهد که از ۵ هزار سال پیش مسئله حفظ حجاب در شهر سوخته وجود داشته است.

وی تصریح کرد: حدود ۶۰ درصد از پارچه‌های کشف در شهر سوخته لباس است که خود نمایانگر نوعی پوشش بلند برتن مردمان آن زمان است.

شیرازی با استفاده از الیاف ریسندگی و بافندگی کشفیات شهر سوخته گفت: در کشفیات شهر سوخته چوک، ماکو و ماسوره در آن زمان وجود داشته است.

وی با اشاره به نیاز مبرم بر تجدید و احیای بخش ریسندگی و بافندگی در سیستان گفت: مردم سیستان مسئله حجاب را از قدیم ‌الایام رعایت می‌کردند حال با توجه به ریسندگی و بافندگی در شهر سوخته اگر این صفت احیا شود اشتغال پایدار در منطقه ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32