کد خبر: 6493
16/01/09 - 12:34 ق.ظ

ضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز روز نمایش بصیرت مردم است، افزود: دفاع از حجاب زنان سرآغاز یک حرکت عظیم و ارزشمند در ابتدای انقلاب است و زنانی که حجاب کامل ندارند، بدانند که بی حجابی ابزاری برای سرکوب کردن اسلام است، پس این ابزار را دست دشمن ندهید.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، امام‌جمعه مشهد در خطبه‌های عبادی ـ سیاسی امروز ۱۸ دی‌ماه در جمع زائران و مجاوران حرم علی بن‌موسی‌الرضا(ع) با اشاره سخن ابرار در سوره انسان، اظهار کرد: در این سوره خداوند از زبان ابرار عنوان کرده که این افراد می‌گویند ما شما را به خاطر خدا اطعام می‌کنیم و از شما انتظار پاداش یا تشکر نداریم، بر این مبنا این مسئله یک رویکرد عرفانی و رویکرد اجتماعی دارد.

وی با بیان اینکه عبادت به خاطر غیر از خدا توسط ابرار انجام نمی‌شود، افزود: وجود مقدس امیرالمؤمنین(ع) در ضمن حدیثی می‌فرماید: «خلوص در عبادت این است که بنده خالص به غیر خدا چشم نداشته باشد» بدین معنا که حتی خود را در بندگی خدا مطرح نکند و برای زندگی روزمره نیز به خود توجه نداشته باشد.

امام‌جمعه مشهد با تأکید بر اینکه انسان باید برای خدا عبادت کند، گفت: انسان مخلص به رفعت، طمع و میل برای بهشت خدا و سعادت اخروی نیز نظر ندارد، بلکه برای خدا به عبادت می‌پردازد، به این معنی که وجه‌الله داشته باشد، چرا که خدا خودش قابل دلداگی است.

آیت‌الله علم‌الهدی درجه بالای عبودیت و بندگی خدا را خواست خود خدا دانست و عنوان کرد: حضرت علی(ع) در نیمه شب مثل مار به خود می‌پیچید و می‌گفت:« وای بر منِ علی(ع) اگر زقوم جهنم طعام من باشد»، بر این اساس آنها که خدا را برای رسیدن به درجه والای بهشت عبادت می‌کنند، عبادت مزدوران را انجام داده‌اند و حضرت علی(ع) به این دلیل از جهنم هراس داشت زیرا از اولیاء خدا و خود خدا دور می‌شد.

وی با بیان اینکه امروز سالروز آغاز حرکت انقلابی در اوج نهضت امام (ره) و اتصال نهضت و انقلاب و پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۶ است، اظهار کرد: در این روز روزنامه اطلاعات مقاله‌ای با اسم مستعار رشید مطلق نوشت؛ عنوان آن این بود که بی حجابی فضیلت است و حجاب کهنه‌پرستی است، همچنین امام خمینی(ره) را مورد اهانت قرار داده بود، که با واکنش شدید روحانیت و مردم مواجه شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز روز نمایش بصیرت مردم است، افزود: دفاع از حجاب زنان سرآغاز یک حرکت عظیم و ارزشمند در ابتدای انقلاب است و زنانی که حجاب کامل ندارند، بدانند که بی حجابی ابزاری برای سرکوب کردن اسلام است، پس این ابزار را دست دشمن ندهید.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه توهین به امام خمینی(ره) موجب شورش مردم شد، ابراز کرد: مردم با همه دشمنان خدا و دشمنان اسلام در ستیز هستند که تظاهرات در ۱۹ دی‌ماه سال ۵۶ نیز این مسئله ثابت شد.

وی با بیان اینکه نیروهای عربستان سعودی از ماه‌ها قبل ماشین‌های سفارتخانه را به فروش گذاشته بودند، ادامه داد: با آتشی که در سفارتخانه ایجاد کردند در واقع بهانه‌ای برای تهمت زدن به مردم ایران درست کردند در حالی که برنامه قطع رابطه با ایران از ماه‌ها قبل چیده شده بود.

امام‌جمعه مشهد با بیان اینکه امنیت هر سفارت‌خانه‌ای در کشور باید فراهم شود و خشم انقلابی با حرکت ضد نظام انجام نشود، گفت: فراهم کردن امینت سفارت‌خانه‌ها بر عهده دولت است، بر این اساس مردم انقلابی ما بدانند که خشم خود را با بصیرت انجام دهند و حرکاتی که شایسته آن ها است را انجام دهند.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) فرمان مهدور الدم بودن سلمان رشدی را صادر کردند و مردم از دیوار سفارتخانه انگلیس بالا رفتند، ابراز کرد: در آن زمان رهبر معظم انقلاب به عنوان رئیس جمهور وقت اعلام کردند اعتراض جلوی در سفارتخانه حق مردم است اما بالا رفتن از دیوار سفات‌خانه یک ضرر برای اسلام برشمرده می‌شود، از همین رو مردم باید با بصیرت خشم خود را به نمایش بگذارند.

وی با تأکید بر اینکه سیاستمداران باید بدانند یک جوهر انقلابی در عمق وجود مردم قرار دارد که در مقابل دشمن قرار می‎گیرد، افزود: نیروی مردمی بود که در برابر هشت سال جنگ تحمیلی ایستادگی کردند، همچنین، در فتنه ۸۸ نیز همین نیروی مردمی بود که مقابل توطئه دشمن ایستاد و آن را مهار کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دولت عربستان جنایت‌های بسیاری کرده و اینکه ملت ما را به خاطر چهار سنگ پرتاب شده به سمت سفارت‌خانه محکوم می‌کند، قابل توجه است، ادامه داد: مسئولان ما باید بیش از پیش مردم دنیا را توجیه کنند، اینکه به دو نوجوان ایرانی در گیت دولتی تجاوز می‌شود و ۷۰۰ کشته در حادثه منا به جای می‌ماند، حوادث بزرگی هستند که باید اطلاع‌رسانی شود و حالا این مسائل با پرتاب کردن سنگ به سفارت‌خانه اصلا قابل مقایسه نیست.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32