آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 6484
۹۴/۱۰/۱۸ - ۱۱:۵۲ ب.ظ

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: کشورهای غربی به زن به چشم کالا نگاه کردند، اما اسلام می‌گوید زن کالا نیست بلکه موجودی ارزشمند و مرکز ثقل نظام اجتماعی خانواده است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مهر، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد صبح پنجشنبه در همایش حجاب در رابطه با کشف حجاب که در تاریخ ۱۷ دی ماه سال ۱۳۱۴ اتفاق افتاد گفت: ۱۷ دی روز ننگینی برای حکومت شاه و افتخار بزرگی برای بانوان کشور است که زیر بار ظلم و ستم نرفتند.

ولی نژاد افزود: روز ۱۷ دی رضا شاه به تقلید از کشورهای غربی برای کشورمان نسخه‌ای مبنی بر کشف حجاب پیچید.

وی اظهار کرد: در راستای سفررضا شاه به ترکیه و آشنا شدن با فرهنگی که آتاتورک در ترکیه ایجاد کرده بود، رضا شاه تصمیم گرفت به تقلید از آتاتورک فرآیند کشف حجاب را در ایران اعمال کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان در ادامه گفت: رضاشاه فکر می‌کرد بی حجابی نوعی تمدن و پیشرفت است وعاملی برای نزدیک شدن به دنیای غرب است.

حجت الاسلام ولی نژاد افزود: رضا شاه با تفکر اینکه کشف حجاب نوعی ایجاد انگیزه برای بانوان جهت فعالیت‌های اجتماعی آنان است، تصمیم به کشف حجاب گرفت اما علما و بانوان کشور در مقابل این تصمیم ایستادند.

ولی نژاد تصریح کرد: بانوان در برابر این تصمیم مقاومت و فداکاری کردند، شلاق و سیلی خوردند و سختی‌ها و محدودیت‌های اجتماعی را تحمل کردند تا زیر بار تصمیم خفت باررضا شاه نروند.

وی افزود: باید به بانوان کشورمان تبریک گفت که توانستند در طول تاریخ با حاکمان و ظالمانی که قصد به انحراف کشیدن این قشر عظیم را داشتند، مقاومت کنند و حرمت زن بودن و مادر بودن خود را حفظ کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان در ادامه اظهار کرد: امروز جوامع غربی باید بدانند بی حجابی سربلندی و پیشرفت نیست، بلکه برگشت به عقب است.

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32