کد خبر: 6480
16/01/08 - 11:44 ب.ظ

امام جمعه اهر گفت: بدحجابی نظام اسلامی و حکومت اسلامی را تحت الشعاع خود قرار میدهد و یک نوع دهن کجی به نظام اسلامی است.

قسمت دوم- حجت الاسلام جواد حاجی‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب، با اشاره به اینکه تذکر لسانی تأثیرگذاری بیشتری در جامعه دارد، اظهار داشت: باید روش برخورد امر به معروف و نهی از منکر رو بدانیم و تبعاتی که بدحجابی در جامعه دارد را به روشنی برای جوانان تبیین کنیم.
 
امام جمعه اهر با اشاره به اینکه به زورنمیتوان جوانان را اقناع کرد و به سمت حجاب دعوت کرد، افزود:باید دست به دست هم دهیم تا اینکه بتوانیم حجاب را در جامعه پیاده کنیم و هرکس از نظرمقرراتی باید وظیفه خود را عمل کند.
 
حجت الاسلام حاجی زاده با بیان اینکه هر ارگانی باید وظایف خود با همکاری نهادهای دیگر در اجرای قوانین مربوط به حجاب انجام دهد، خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید مرحله به مرحله صورت گیرد و قبل از امر به معروف و نهی از منکر باید درقلب خود از منکر متنفر باشیم.
 
وی با بیان اینکه مرحله بعدی تذکر لسانی است، گفت: ممکن است فردی بعد از این مراحل به هیچ قانونی مقید نباشد و منکر او محدود به خانه خودش نباشد و به جامعه تسری یابد در این صورت باید با این فرد برخورد صورت گیرد.
 
امام جمعه اهر با اشاره به اینکه فرد بدحجاب مسئله خود را به بیرون از محدوه خانه کشیده است، گفت: بدحجابی نظام اسلامی و حکومت اسلامی را تحت الشعاع خود قرار میدهد و یک نوع دهن کجی به نظام اسلامی است.
 
حجت الاسلام حاجی زاده با بیان اینکه بدحجابی اشاعه منکرات در جامعه است، خاطر نشان کرد: باید با تشویق افراد به حجاب معروف را در جامعه ترویج دهیم.
 
وی افزود: اگر مراتب دعوت به رعایت حجاب در جامعه رعایت شود دیگر نیازی به تنبیه و جریمه نیست و با فرهنگ سازی حجاب در جامعه حتی کودکان را نیز به سمت حجاب میتوان دعوت کرد.
 
امام جمعه اهر با بیان اینکه ممکن است که رعایت حجاب در ابتدا سخت باشد اما با فرهنگ سازی میتوان آن را به صورت عادت درآورد، گفت: آموزش حرف اول را در رابطه با رعایت عفاف و حجاب میزند و برگزاری کارگاه های آموزشی میتواند در این زمینه کارساز باشد.
 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32