مدیر حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد اصفهان:

سوء عملکردهای مسئولان سبب عقب گرد در امرحجاب از آغاز انقلاب شد

کد خبر: 6445
16/01/07 - 12:30 ق.ظ

مدیر حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد اصفهان با اشاره به اینکه در راستای فرهنگ سازی امر حجاب عملکرد راضی کننده‌ای نداشتیم، گفت: سوعملکردهای مسئولان سبب عقب گرد در امرحجاب از آغاز انقلاب شد.

حجت السلام والمسلیمن محمدتقی نقدعلی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه امر حجاب از اصول و ضروریات دین است، اظهار داشت: حجاب جز مسلمات قرآن بوده و قابل انکار نیست و نص صریح قرآن کریم است.

مدیر حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد اصفهان با بیان اینکه قرآن حجاب را جز مسلمات گرفته است، افزود: در آیه‌ای از سوره احزاب نمی‌فرماید به زنان بگویید چادر داشته باشند بلکه می‌گوید چادر را درست بگیرید، یعنی داشتن چادر را ملسم دانسته است.

وی با بیان اینکه در قرآن بر کیفیت گرفتن چادر هم تاکید داشته است، خاطرنشان کرد: در آیات دیگر هم بر این امر تاکید شده است و ضروری دیده شده است.

حجت السلام نقدعلی در رابطه با عملکرد جمهوری اسلامی بعد از انقلاب در رابطه با حجاب، عنوان کرد: برای مقایسه دو وضعیت باید تمام آیتم‌های دو وضعیت مورد مقایسه را کنار هم آورده وبا هم مقایسه کنیم و در این مورد هم باید وضعیت حجاب زنان قبل از انقلاب را مرور کنیم.

مدیر حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد اصفهان با اشاره به اینکه باید ببینیم قبل از انقلاب گروهی از زنان که برای آن‌ها حجاب مهم نبوده است چه حجابی داشتند،

خاطرنشان کرد: ما قبل از انقلاب زنان بسیاری را داشتیم که نیمه عریان در اجتماع ظاهر می‌شدند و کاری و اعتقادی هم به مباحث اسلامی وانقلابی نداشتند.

وی با اشاره به اینکه در روز ۲۲ بهمن هم افراد بی حجاب در راهپیمایی داشتیم، عنوان کرد: ممکن بود این افراداز ظلم ستم شاهی ناراضی بوده باشند اما تقیدی به مسائل دینی نداشتند اما با لطف خداوند حاکمیت به دین داده شد و جامعه وقتی دینی شد آنها هم مجبور شدند تمکین کنند.

مدیر حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد اصفهان با اشاره به اینکه این افراد مانند آتش زیرخاکستر بودند اما به علت غلبه دین بر جامعه از حجاب تمکین می‌کردند،

خاطرنشان کرد: هر چه از داغی ابتدای انقلاب گذشت این افراد در امر حجاب کوتاهی‌های بیشتری داشتند و از اصول حجاب منحرف شدند.

حجت الاسلام نقدعلی افزود: بعد از انقلاب ما در بحث فرهنگ سازی فراگیری حجاب بعد از پیروزی انقلاب کم گذاشتیم، کارهای صورت گرفت از جمله تالیفات، توضیحات و سخنرانی‌هایی که انجام گرفت اما کوتاهای هایی در این زمینه صورت گرفت و سو عملکرها و اشتباه کاری‌ها از سوی متولی‌های فرهنگی موجب شد کسانی که به یک کیفیتی از حجاب وارد شده بودند عقب گرد کردند.

مدیر حوزه علمیه شهید طباطبایی نژاد اصفهان با اشاره به اینکه پیشرفت وسایل ارتباطی هم فرهنگ را مجبور به عقب گرد در زمینه حجاب کرد، عنوان کرد: در درصد بالایی از خانه‌هایی ما امروز ماهواره وجود دارد و ابزار غیر فرهنگی و ضد فرهنگی امروز بسیار چشم گیر در حال فعالیت است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32