کد خبر: 6431
16/01/03 - 10:31 ق.ظ

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س)، حجت الاسلام ابراهیم پور مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی (س) در دومین جلسه دوره تربیت مبلغ حجاب به تشریح ابعاد خبر حجاب پرداخت و گفت: در روایات معصومین علیهم السلام به دو بعد فردی و اجتماعی بسیار پرداخته شده است؛ اما با توجه به شرایط آن […]

به گزارش روابط عمومی مرکز حجاب ریحانه النبی (س)، حجت الاسلام ابراهیم پور مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی (س) در دومین جلسه دوره تربیت مبلغ حجاب به تشریح ابعاد خبر حجاب پرداخت و گفت:
در روایات معصومین علیهم السلام به دو بعد فردی و اجتماعی بسیار پرداخته شده است؛ اما با توجه به شرایط آن روز جامعه، بعد سوم حجاب یعنی جنبه سیاسی امنیتی آن مورد بحث واقع نشده است.

 

حجت الاسلام ابراهیم پور حجاب را نماد تمدن بزرگ اسلامی برشمرد و افزود:
حجاب یکی از مظاهر بارز جامعه اسلامی محسوب می گردد و حجاب برتر نیز با چادر محقق می گردد. گرچه هیچ یک از مراجع عظام تقلید، در عرصه فقهی و شرعی به وجوب پوشش چادر فتوا نداده اند؛ اما از حیث سیاسی امنیتی، چادر را نماد جامعه اسلامی معرفی نموده اند؛ حتی مقام معظم رهبری با اشاره به جایگاه امنیتی سیاسی حجاب، در اهمیت چادر و می فرماید: اگر کسی بگوید حجاب باشد، ولی چادر نباشد؛ این تفکر، غلط است.

 

مدیر مرکز حجاب ریحانه النبی (س) به عوامل بروز بدحجابی در کشور اشاره کرد و گفت:
نفوذ دشمن از طریق ماهواره و شبکه های اجتماعی در توطئه مبارزه عملی با حکومت دینی و نظام جمهوری اسلامی، از علل اصلی رواج بدحجابی در کشور است؛ گر چه کوتاهی و کم‌کاری مسئولین و همچنین بی توجهی خانواده ها به تربیت فرزندان را نمی توان نادیده انگاشت.

فاضل لنکرانی

قابل ذکر است دوره تربیت مبلغ حجاب ویژه طلاب حوزه علمیه قم با همکاری مرکز فقهی ائمه اطهار در دفتر حضرت آیت الله العظمی فاضل لنکرانی، چهارشنبه شب ها پس از نماز عشاء برگزار می گردد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32