کد خبر: 6419
16/01/02 - 12:14 ق.ظ

همایش «حجاب، عفاف و شکوفایی» امروز، دهم دی‌ماه در شهرستان الیگودرز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، دراین همایش عبدالله محرابی، از اساتید دانشگاه‌های الیگودرز در سخنانی با بیان این‌که حجاب همچون سدی محکم از آلوده شدن جامعه جلوگیری می‌کند و نمی‌گذارد که جامعه در منجلاب فسادهای اجتماعی فرو رود، گفت: زنان جامعه باید با رعایت حجاب امیدها را در دل جوانان زنده کنند.

وی افزود: رعایت حجاب امید به زندگی، کار، تلاش، تحصیل و کسب فضایل را در جوانان افزایش می‌دهد و باعث ترقی و پیشرفت جوانان در عرصه‌های مختلف می‌شود.

این مدرس دانشگاه‌های الیگودرز یکی از عوامل بی‌حجابی زن در جامعه را می‌توان ناآگاهی و نادانی وی نسبت به مسئله حجاب دانست و گفت: آیات زیادی در قرآن و روایات فراوانی از ائمه معصومین(ع) ذکر شده که جهالت و نادانی را موجب انحراف و انخطاط یک قوم و افراد دانسته و بنیان همه بد بختی‌های بشر را نادانی معرفی نموده است .

محرابی هادامه داد: انسان منتظر نمی‌تواند عفیف نباشد. انتخاب این واژه عفاف خیلی وسیع‌تر و گویاتر از حجاب است. عفت در کلام، اخلاق، نگرش و مهمتر از همه عفت در اندیشه است.

وی با بیان این‌که عفت در اندیشه زیربنای بقیه عفت‌ها است، افزود: اسلام تکلیف ما را معلوم کرده است. راه رسیدن به عفت اندیشه، تقوی الهی است که خداوند آن‌را به ما معرفی کرده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32