کد خبر: 6415
16/01/02 - 12:05 ق.ظ

معاون هنری اداره‌کل ارشاد قم با اشاره به برگزاری نشست تخصصی کارگروه مد و لباس استان قم گفت: تشویق هنرمندان قم و بومی‌سازی الگوهای مد و لباس، استفاده از طرح‌های ملی و اسلامی، پرهیز از انتخاب الگوهای بیگانه از اهداف برگزاری این کارگروه است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب ، وحید فرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به برگزاری نشست تخصصی کارگروه مد و لباس استان قم اظهار داشت: تشویق هنرمندان قم و بومی‌سازی الگوهای مد و لباس، استفاده از طرح‌های ملی و اسلامی، پرهیز از انتخاب الگوهای بیگانه از اهداف تشکیل این کارگروه توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم است.

معاون هنری اداره کل ارشاد قم از برگزاری نمایشگاه مد‌ و‌ لباس در قم خبر داد و افزود: این نمایشگاه باهمت نهادها و سازمان‌های فرهنگی تا قبل از پایان امسال برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های این کارگروه اعلام فراخوان برای جذب و ثبت‌نام طراحان لباس قمی در سامانه اطلاعاتی طراحان اداره ارشاد قم است که از هنرمندان در رشته‌های مختلف طراحی لباس مانند طراحی لباس کودک و طراحی لباس مجلسی و اداری استفاده می‌شود.

فرجی بابیان اینکه جایگاه فرهنگی استان قم نه‌تنها در کشور بلکه در جهان ویژه است، تصریح کرد: استان قم دارای ظرفیت بالایی است که با ورود جدی در حوزه مد و لباس می‌توان برای سایر استان‌های کشور نیز فرهنگ‌سازی کرد.

معاون هنری اداره کل ارشاد قم عنوان کرد: از اهم برنامه‌های ما حمایت از موسسه‌های تک منظوره با موضوع عفاف و حجاب و ارائه تسهیلات مالی به این موسسه‌ها است.

وی در پایان تأکید کرد: داشتن مدرک تحصیلی دانشگاهی در حوزه طراحی لباس شرط حمایت ما از طراحان نیست؛ زیرا چه‌بسا طراحان حرفه‌ای که اکنون مشغول فعالیت هستند اما به‌صورت تجربی طراحی را فراگرفته‌اند و می‌توانند کمک شایسته‌ای به ترویج فرهنگی ایرانی اسلامی مد و لباس به استان قم ارائه بدهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32