کد خبر: 6364
15/12/28 - 1:55 ق.ظ

رئیس اندیشکده یقین گفت: در جشنواره عمار پیوند مردمی در مفهوم حجاب برقرار شد و فرهنگ به عنوان سنگر فتح نشده انقلاب اسلامی فتح شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، حسن عباسی یکشنبه شب در آیین افتتاح ششمین جشنواره مردمی عمار در این شهرستان اظهار کرد: فرهنگ سنگر فتح نشده انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی فرهنگ مورد نظرش را هنوز پیاده نکرده است، اما آهسته آهسته در آیین‌هایی مانند راهپیمایی اربعین و اعتکاف دانشجویی و تشیع شهدای مدافع حرم به هدف‌های نظام فرهنگی دست پیدا می‌کنیم.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل (ره) افزود: حجاب فقط پوشش نیست بلکه فراتر از پوشش ظاهری از آن عفاف را نیز دربرمی‌گیرد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: در جشنواره عمار پیوند مردمی در مفهوم حجاب برقرار شد، و سنگر فتح نشده فرهنگ توسط انقلاب اسلامی فتح شد.

وی در ادامه به تشریح فلسفه هنر از دیدگاه ارسطو پرداخت و گفت: در این فلسفه دو قطب خیر و شر و یا بدی و یا خوبی مطرح است که در این نبرد با شکست یکی بر دیگری تراژدی روی می‌دهد و بر اساس این تئوری اصل تصفیه در انسان روی می‌دهد.

عباسی با بیان اینکه آنچه از هنر امروز می‌شناسیم دستاورد تفکرات نیچه در ۱۲۰ سال پیش است، تصریح کرد: هنر امروز هنر نیچه‌ای است و ثمره آن را در سینمای هالیوود و برخی از آثار سینمایی ایران مشاهده می‌کنیم که نتیجه آن جز اضطراب و تشویش و عشق‌های ظاهری و سرگرمی چیزی نیست.

به گفته وی، مهم‌ترین ویژگی هنر، قصه و قصه‌گویی است و در قرآن احسن القصص به زیباترین شکل بیان شده است.

عباسی تأکید کرد: در جشنواره فیلم عمار ارتباط ارگانیک هنر با مردم ایجاد شده است و در پنج سال گذشته مبانی نظری در این امر تثبیت شد.

وی با اشاره به جهت‌گیری مستندسازان، انیمیشن و یا بازی فکری گفتمان‌سازی در جشنواره عمار بر اساس هنر تصریح کرد: در این جشنواره، پیام انقلاب از طریق این گفتمان منتقل می‌شود و غالب شکست‌ها در اثر خلاء عمارها روی داده است و جهت‌گیری سینماگران و مستندسازان و فیلم‌نامه‌نویسان در انگارهای گفتمان ناب انقلاب اسلامی متبلور می‌شود.

عباسی یادآور شد: امیدواریم خیزش نسل هنرمند و نسل جوان فیلمساز جشنواره عمار در سال‌های آینده منشا خیر و برکت برای نظام انقلاب اسلامی باشد.

وی ادامه داد: انقلاب رهایی جنسی از سال ۱۹۵۰ در آمریکا آغاز شد و موج بزرگ انقلاب جنسی را به مدت ۲۰ سال در آمریکا حاکم کرد و در قلب فمینیستی آمریکا پروژه حیازدایی برای تحقق انقلاب جنسی آغاز شد و این انقلاب که بیش از ۶۰ سال پیش شروع شد اروپا را در هم نوردید و سپس به شرق آسیا رفت و غیر از ویرانی خانواده‌ها و سقوط اخلاقی دستاوردی نداشت.

عباسی خاطرنشان کرد: بنا بر آمار منتشر شده در سال گذشته ۲۵ میلیون وب‌سایت و ۴۵۰ هزار پیج مستهجن در آمریکا فعال است و بیش از ۸۹ درصد مصرف‌کنندگان این سایت‌ها مردم آمریکا هستند.

وی با طرح این سئوال که در جامعه‌ای که همه در معرض امواج برهنگی هستند چگونه می‌شود چشمان حریص مردان آن جامعه را از خطا دور نگه داشت، بیان کرد: سال‌های پیش در قرآن کریم به این سئوالات به درستی پاسخ داده شده است و در حال حاضر که همه اساتید و پزشکان آمریکا از پاسخ به این سئوال ناامید شده‌اند، به دستورات دین اسلام بازگشت کرده و اعلام کرده‌اند تنها راه نجات انسان، تقوا است.

به گفته وی، کاهش تولد، متلاشی شدن خانواده‌ها، افزایش آمار طلاق راهی است که غربی‌ها به سایر کشورها آموخته‌اند و حال که خود غربی‌ها و آمریکائی‌ها به معضلاتی که این طرز فکر ایجاد کرده، پی برده‌اند به آموزه‌های اسلامی برگشته‌اند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32