کد خبر: 6361
15/12/28 - 1:48 ق.ظ

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در نهمین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان استان که در محل استانداری برگزار شد، بر تداوم و استمرار ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی در دو حوزه صیانت از حقوق شهروندان و عفاف و حجاب تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ازسایت استانداری استان مرکزی، حسن بیگی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری اظهار کرد: ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی در دو حوزه صیانت از حقوق شهروندان و عفاف و حجاب باید تداوم و استمرار داشته باشد که در این زمینه از مدیران دستگاه های برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بیان کرد: در خصوص بازنگری و اصلاح چک لیست های ارزیابی دو حوزه صیانت از حقوق شهروندان و عفاف و حجاب مکاتباتی با وزارت کشور انجام خواهد شد.

حسن بیگی با اشاره به نتایج ارزیابی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی که در این نشست ارائه شد، تصریح کرد:  این ارزیابیها با هدف ارائه خدمات بهتر و ایجاد تسهیل در امور ارباب رجوع و مردم باید استمرار داشته باشد.

وی همچنین بر پیگیری رفع ضعف ها،کمبودها و نارساییهای دفاتر از سوی انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت تاکید کرد و گفت: در صورت رفع نشدن  این مشکلات، کارگروه استانی دفاتر  باید نسبت به عدم تمدید مجوز دفاتر پیشخوان اقدام نماید.

وی با اشاره به لزوم استاندارد سازی دفاتر طبق قانون و آیین نامه اجرایی آن، خواستار پیگیری مشکل بیمه کارکنان دفاتر تا حصول نتیجه لازم  شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: لازم است در واگذاری خدمات(برون سپاری) از سوی دستگاههای اجرایی خدمات رسان به دفاتر پیشخوان تسریع به عمل آید.

جانشین ستاد صیانت استان ادامه داد: می بایست جلسات کارگروه دفاتر پیشخوان دولت تشکیل و رصد و پیگیری مشکلات دفاتر مورد توجه قرار گیرد.

آقا باقری، رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی غیر دولتی نیز با اشاره به ضرورت برون سپاری خدمات دستگاههای اجرایی خدمات رسان بر لزوم ارائه اینگونه خدمات از سوی دفاتر پیشخوان دولت تأکید کرد.

وی مشکل  بیمه کارکنان،عدم اهتمام دستگاههای خدمات رسان در واگذاری بخشی از خدمات مربوطه به دفاتر پیشخوان،دستمزد پایین کارکنان،عدم وجود سیستم یکپارچه اینترنت و اینترانت و برخی محدودیت های دیگر را از جمله محدودیت های اینگونه دفاتردانست واظهار داشت:ایجاد و توسعه دفاتر مزبور فواید زیادی داشته و تسهیلات زیادی را برای مردم و جامعه ایجاد نموده است که در این رابطه می توان به صرفه جویی و کاهش مصرف مقدار۲ میلیون لیترسوخت در سطح استان،کمک به کاهش ترافیک و کاهش آلودگی هوا و… اشاره نمود.

  رئیس انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی غیر دولتی در ادامه گفت:دفاتر پیشخوان قابلیت های زیادی در ارائه خدمات بخش دولتی به مردم دارند و مهمترین امور خدماتی از جمله ثبت اطلاعات هویتی مردم( ثبت نام کارت ملی هوشمند و…ثبت احوال) به این دفاتر واگذار گردیده است.

آقاباقری در پایان خواستار واگذاری کامل خدمات دستگاه های دولتی به دفاتر  پیشخوان در راستای اجرای سیاست های برون سپاری و چابک سازی دستگاههای اجرایی دولتی گردیدند.

در این جلسه سایر اعضاء نیز پیشنهادات و نقطه نظرات خود را بیان کردند.

 

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32