در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی مطرح شد

لزوم توجه ویژه دستگاه‌های فرهنگی گچساران بر مسئله عفاف و حجاب

کد خبر: 636
15/04/16 - 8:44 ق.ظ

فرماندار گچساران بر لزوم توجه ویژه دستگاه‌های فرهنگی این شهرستان بر مسئله عفاف و حجاب تاکید کرد.

صیانت گچساران

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از فارس، عبدالرحیم رحیمی ظهر امروز اولین جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب سال ۹۴ که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: عفاف و حجاب همانند گوهری است که ارزش و اعتبار آن با قرار داشتن در درون صدف با حفظ پاکدامنی در رفتار و کلام نیز دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه مستلزم مشارکت همگانی است، افزود: گسترش فرهنگ و عفاف و حجاب در جامعه نیازمند فرهنگ‌سازی در جامعه توسط  دستگاه‌های فرهنگی گچساران و مشارکت مردمی است.

فرماندار گچساران در ادامه سخنان خود به تاثیرات منفی و مخرب شبکه‌های ماهواره‌ای در جامعه اشاره کرد و گفت: مسئولان اجرایی شهرستان باید در راستای آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم از اثرات مخرب شبکه‌های ماهواره‌ای با برگزاری همایش‌ها، کارگاه‌های آموزشی و سمینارهای مختلف نیز در این زمینه اقدام کنند.

رحیمی با بیان اینکه دشمنان با راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی مختلف در جهت سست کردن اعتقادات مردم فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: با توجه به اینکه بدحجابی بیشترین مشکلات را برای کانون خانواده ایجاد می‌کند لذا گام برداشتن در مسیر گسترش فرهنگ و عفاف و حجاب به ویژه در بین نسل جوان امری ضروری است.

 

 

وی  با اشاره به اینکه عفاف و حجاب تنها مختص زنان نیست، با بیان اینکه حجاب لباس پاکی برای جامعه است، تصریح کرد: چنانچه زن و مرد این نشانه پاکی جامعه را رعایت کنند، راه را برای موفقیت جامعه در مسیر الهی آماده می‌کنند.

نماینده عالی دولت در گچساران با بیان اینکه تبیین و ترویج فرهنگ حجاب در جامعه و عمل به شعائر و احکام الهی وظیفه اقشار مختلف مردمی به ویژه مسئولان شهرستان به عنوان نمایندگان مردم است، خاطرنشان کرد: مردم ولایت‎مدار گچساران در صحنه‌های مختلف انقلاب با پایبندی به اصول و اعتقادات دینی، همواره در راه پیشرفت کشور ثابت قدم بوده‌اند.

این مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری ۴ جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در سال گذشته، اذعان کرد: تلاش مسئولان جهت تحقق بخشیدن به مصوبات جلسات سال گذشته نیز شایسته تقدیر است.

فرماندار گچساران دو رویکرد صیانت از حقوق شهروندی و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را محور فعالیت ستاد صیانت شهرستان خواند و افزود: ابلاغ برنامه‌های ۱۲گانه ستاد صیانت از حقوق شهروندی به ادارات این شهرستان نیز انجام شده است.

رحیمی بر لزوم توجه ویژه دستگاه‌های فرهنگی شهرستان بر مسئله عفاف و حجاب تاکید کرد و گفت: حساسیت نسبت به موضوع عفاف و حجاب در این شهرستان باید اولویت‌کاری مسئولان فرهنگی شهرستان قرار بگیرد.

این مسئول در پایان عملیاتی کردن مصوبات این ستاد را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان تنها شعار دادن کافی نیست بلکه باید اقدامات عملی و تاثیرگذاری صورت بگیرد.

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32