کد خبر: 6346
15/12/28 - 1:02 ق.ظ

مشاور امور بانوان فرماندار جیرفت گفت: رسانه‌ها باید به اهمیت رعایت حجاب و عفاف در جامعه بپردازند و نقش سازنده خود در این راستا را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، شفیقه شفیعی، مشاور امور بانوان فرماندار جیرفت دیروز یکشنبه، ۶ دی در نشست تخصصی حجاب و عفاف از سری برنامه‌های جانبی نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان در این شهرستان گفت: اگر فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه نهادینه شود، آرامش، کمال و رستگاری زنان و مردان را به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه حجاب و عفاف برای زن و مرد هر دو قرار داده شده است، تصریح کرد: حجاب زیرمجموعه عفاف است، عفاف نیروی درونی است که موجب می‌شود، فرد به سوی گناه کشیده نشود و درجه عفاف از حجاب بالاتر است.
شفیعی با اشاره به آثار عفاف در جامعه افزود: نخستین پیامد حجاب در جامعه تحکیم بنیان خانواده است، خانواده‌ای که با عشق و امید شکل گرفته است با رعایت حجاب و عفاف در جامعه صمیمیت و گرمی به خانواده می‌آید و مسائل عاطفی در خانه جمع می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر بدحجابی و بی‌عفتی در اجتماع باشد، خانواده که محکم‌ترین بنیان است از هم می‌پاشد، بیان کرد: رعایت حجاب و عفاف در جامعه آرامش روحی و روانی افراد را به دنبال دارد و با نقش بازدارندگی که ایفا می‌کند و هیجانات جنسی افراد کنترل می‌شود.
مشاور امور بانوان فرماندار جیرفت ادامه داد: حجاب و عفاف سلاحی است که جامعه را به سعادت می‌رساند، همانطور که امروزه مشاهده می‌کنید، بسیاری از مشکلات جامعه ما به بی‌حجابی و بدحجابی برمی‌گردد.
شفیعی با بیان اینکه خانواده سالم، اجتماع سالم را شکل می‌دهد، عنوان داشت: رعایت این اصل مهم در زندگی پاکی نسل، کاهش آمار جرم و جنایت و طلاق در جامعه را به دنبال دارد.
وی افزود: زن و مرد باید تقوا داشته باشند و حریمی که در اسلام بیان شده است را رعایت کنند و می‌توان گفت، ریشه بسیاری از مشکلات ما به دلیل بی‌حجابی و بدحجابی است که باید برای این موضوع فکری کنیم.
شفیعی با بیان اینکه ما در حیا و عفت الگوهای بسیار خوبی در دین اسلام داریم که اگر زنان ما به آن‌ها اقتدا کنند، مشکلات امروز را نداریم، اظهار داشت: امروز وضعیت حجاب در جامعه رضایت‌بخش نیست و همه باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند و امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم.
مشاور امور بانوان فرماندار جیرفت با بیان اینکه حجاب موجب مصونیت و امنیت زن در جامعه است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید به اهمیت رعایت حجاب و عفاف در جامعه بپردازند و نقش سازنده خود در این راستا را انجام دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32