آخرین یادداشت

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

سبک زندگی فاطمی الگوی کامل زن معاصر

به گزارش پایگاه خبری حجاب ؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه»، فاطمه آناستازیا یژووا، اندیشمند روس که پس از آشنایی با دین مبین اسلام حجاب را عاقلانه و با عشق کامل انتخاب کرد و معتقد است حجاب عین آزادی است.هفته‌نامه افق حوزه به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت بانوی حجاب و ...

پیوند ها

 
qomnews   hejabnews   qomnews   qomnews
 
کد خبر: 6346
۹۴/۱۰/۰۷ - ۱:۰۲ ق.ظ

مشاور امور بانوان فرماندار جیرفت گفت: رسانه‌ها باید به اهمیت رعایت حجاب و عفاف در جامعه بپردازند و نقش سازنده خود در این راستا را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، شفیقه شفیعی، مشاور امور بانوان فرماندار جیرفت دیروز یکشنبه، ۶ دی در نشست تخصصی حجاب و عفاف از سری برنامه‌های جانبی نمایشگاه کتاب استانی جنوب کرمان در این شهرستان گفت: اگر فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه نهادینه شود، آرامش، کمال و رستگاری زنان و مردان را به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه حجاب و عفاف برای زن و مرد هر دو قرار داده شده است، تصریح کرد: حجاب زیرمجموعه عفاف است، عفاف نیروی درونی است که موجب می‌شود، فرد به سوی گناه کشیده نشود و درجه عفاف از حجاب بالاتر است.
شفیعی با اشاره به آثار عفاف در جامعه افزود: نخستین پیامد حجاب در جامعه تحکیم بنیان خانواده است، خانواده‌ای که با عشق و امید شکل گرفته است با رعایت حجاب و عفاف در جامعه صمیمیت و گرمی به خانواده می‌آید و مسائل عاطفی در خانه جمع می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر بدحجابی و بی‌عفتی در اجتماع باشد، خانواده که محکم‌ترین بنیان است از هم می‌پاشد، بیان کرد: رعایت حجاب و عفاف در جامعه آرامش روحی و روانی افراد را به دنبال دارد و با نقش بازدارندگی که ایفا می‌کند و هیجانات جنسی افراد کنترل می‌شود.
مشاور امور بانوان فرماندار جیرفت ادامه داد: حجاب و عفاف سلاحی است که جامعه را به سعادت می‌رساند، همانطور که امروزه مشاهده می‌کنید، بسیاری از مشکلات جامعه ما به بی‌حجابی و بدحجابی برمی‌گردد.
شفیعی با بیان اینکه خانواده سالم، اجتماع سالم را شکل می‌دهد، عنوان داشت: رعایت این اصل مهم در زندگی پاکی نسل، کاهش آمار جرم و جنایت و طلاق در جامعه را به دنبال دارد.
وی افزود: زن و مرد باید تقوا داشته باشند و حریمی که در اسلام بیان شده است را رعایت کنند و می‌توان گفت، ریشه بسیاری از مشکلات ما به دلیل بی‌حجابی و بدحجابی است که باید برای این موضوع فکری کنیم.
شفیعی با بیان اینکه ما در حیا و عفت الگوهای بسیار خوبی در دین اسلام داریم که اگر زنان ما به آن‌ها اقتدا کنند، مشکلات امروز را نداریم، اظهار داشت: امروز وضعیت حجاب در جامعه رضایت‌بخش نیست و همه باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند و امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهیم.
مشاور امور بانوان فرماندار جیرفت با بیان اینکه حجاب موجب مصونیت و امنیت زن در جامعه است، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها باید به اهمیت رعایت حجاب و عفاف در جامعه بپردازند و نقش سازنده خود در این راستا را انجام دهند.

انتهای پیام/

    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

مشترک خبرنامه شوید!


اخبار ویژه حجاب نیوز از طریق ایمیل برای مشترکین خبرنامه ارسال می گردد.

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32