کد خبر: 6340
15/12/27 - 5:55 ب.ظ

فرمانده انتظامی استان با تاکید بر ضرورت اشاعه و تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف، گفت: این امر به کاهش آسیب های فردی و اجتماعی در بین خانواده ها منجر می شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،  سردار علیرضا صالحی گفت: حجاب و عفاف یک دستور دینی و از مسائل مهم و کلیدی جامعه ما به شمار می آید به نحوی که با بسیاری از مسائل پیوند خورده و دارای ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

وی ادامه داد:رعایت حریم عفاف و حجاب به معنای امکان پاک زیستی و اعتقاد محوری در زندگی روزمره افراد است.

فرمانده انتظامی استان زنجان، حجاب و عفاف را ضامن پیشگیری از آسیب های اجتماعی دانست و گفت: آنچه که می تواند جامعه را از آسیب ها و ناهنجاری ها مصون داشته و حفظ کند، ترویج فرهنگ عفاف و تبیین ابعاد مختلف آن در جامعه است.

این مقام مسئول تصریح کرد: معضل بی حجابی و بی عفتی فقط برای افراد بی‌حجاب مشکل ایجاد نمی کند بلکه آسیب‌هایی که از این معضل ناشی می‌شود، تمام اعضای جامعه را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به ضرورت اشاعه و تعمیق حجاب و عفاف در جامعه، بیان کرد: این امر به کاهش ناهنجاری های فردی و اجتماعی در جامعه و در بین خانواده ها منجر می شود.

صالحی، طلاق را از پیامدهای ناگوار بی حجابی در جامعه عنوان کرد و گفت: باید فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه گسترش پیدا کند و در این امر نهاد های فرهنگی، خانواده ها و رسانه های گروهی می توانند نقش مؤثری در ترویج حجاب داشته باشند؛ درصورت تحقق این موضوع جامعه از خطرات حفظ وآ سیب های اجتماعی کاهش می یابد.

فرمانده انتظامی استان زنجان راه اساسی برای مقابله با فرهنگ غرب را مصون‌سازی و ارتقای فرهنگ جامعه دانست و افزود: حجاب، ضامن سلامت اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه خانواده مهم ترین و اساسی ترین نهاد اجتماعی برای ترویج حجاب و عفاف محسوب می شود، گفت: خانواده نقش اساسی در انتقال ارزش های دینی به افراد دارد.

صالحی گفت: بدون شک جامعه ای از سلامت کامل برخوردار است که خانواده به عنوان جزء کوچک آن جامعه از سلامت و استحکام کامل و کافی برخوردار باشد، بنابراین اگر خواهان سلامت و تقویت بنیان جامعه هستیم باید همه نیروهای خود را در جهت استحکام و تقویت پیوندهای خانوادگی بسیج کنیم.

وی با بیان اینکه انتقال فرهنگ عفاف و حجاب فقط بر عهده یک دستگاه خاص نیست، تصریح کرد: حجاب و عفاف نباید رها و فقط به یک نهاد سپرده شود؛ خانواده بهترین جای شکل گیری این فرهنگ و تضمین کننده آن در جامعه است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32