مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی:

موازی کاری از بزرگترین مشکلات در حوزه عفاف،حجاب و پوشش است

کد خبر: 6308
15/12/27 - 12:53 ق.ظ

مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی گفت: تقاضای بازار، تنوع طلبی ، به روز بودن و فاصله گرفتن افراد از فرهنگ اصیل ایرانی عامل گرایش افراد به لباس های غیر ایرانی اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، شهلا تاجفر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی علت مدگرایی را به دو دسته روان شناختی و اجتماعی تقسیم کرد و گفت:تنوغ طلبی ، خودکم بینی، رقابت، ضعف اراده، بحران هویت،فضای تربیتی، تبلیغات گسترده شرکت های تولیدی، لغزش های اجتماعی و فرهنگی ازجمله عوامل تضعیف فرهنگ حجاب و پوشش اسلامی  درجامعه است.

وی علت عدم طراحی لباس های ایرانی اسلامی را تقاضای بازار و مردم عنوان کرد و افزود:برخی تولید کنندگان به دلیل هزینه ای که باید صرف طراح کنند احساس نیاز نمی کنند و این موجب  دلسردی طراحان و روی آوردن آنها به طراحی لباس هایی شده که با فرهنگ اصیل کشور ما مغایرت دارند.

تاجفر گفت: انجمن ها، کارگاه ها و آموزش هایی در زمینه توجیه و تشویق طراحان به طراحی لباس های ایرانی اسلامی صورت گرفته اما تاکنون مکفی نبوده و نیازمند اهتمام جدی و برنامه ریزی دقیق در این حوزه هستیم.

وی نقش ماهواره و رسانه های غربی را در ترویج پوشش غربی غیر قابل انکار دانست و گفت: در سال های اخیر گرایش خانواده ها به سمت شبکه های بیگانه افزایش داشته و موجب رواج مدگرایی با الگوهای فرهنگی جامعه غرب است.

وی افزود: با توجه به نقش مهم رسانه ها،ماهواره نیز توانسته است نقش خودرا  در این زمینه به خوبی ایفا کند و افراد به طور ناآگاهانه گرفتار آن ها می شوند که در این میان باید کارشناسان فرهنگی با آگاهی و با ارائه راهکارهای مناسب در مقابله به این امر بپردازند چرا که بالا بردن سطح آگاهی مردم در خصوص رسانه و بهبود کیفیت آن و مطبوعات در الویت امور قرار دارند.

مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی گفت:متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات در عرصه عفاف،حجاب و پوشش موازی کاری و عدم همکاری دستگاه های مرتبط در این زمینه باهم است،چون جوانان و به طور کل انسان ها به دنبال تنوع و زیبای هستند باید در مشارکت همگان،طرح ها و مدل های جذاب با رعایت طراز های اسلامی ایرانی مدنظر قرار بگیرند.

وی در خصوص  نظارت و اقدامات انجام شده در  راستای این مشکل به برگزاری جلسات،کارگاه های آموزشی، همایش ها ،جشنواره های مختلف اشاره کرد و افزود: در صورت تامین بودجه با در نظر گرفتن محل هایی برای عرضه و نمایش لباس های ایرانی بیاید گامی در جهت جایگزین کردن لباس ایرانی اسلامی با فرهنگ غرب کنیم.

 وی ادامه  داد: ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس، آگاهی سازی آحاد جامعه با انواع مدهای اسلامی ایرانی  از دیگر راهکار های موجود است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32