مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی:

موازی کاری از بزرگترین مشکلات در حوزه عفاف،حجاب و پوشش است

کد خبر: 6308
15/12/27 - 12:53 ق.ظ

مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی گفت: تقاضای بازار، تنوع طلبی ، به روز بودن و فاصله گرفتن افراد از فرهنگ اصیل ایرانی عامل گرایش افراد به لباس های غیر ایرانی اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، شهلا تاجفر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی علت مدگرایی را به دو دسته روان شناختی و اجتماعی تقسیم کرد و گفت:تنوغ طلبی ، خودکم بینی، رقابت، ضعف اراده، بحران هویت،فضای تربیتی، تبلیغات گسترده شرکت های تولیدی، لغزش های اجتماعی و فرهنگی ازجمله عوامل تضعیف فرهنگ حجاب و پوشش اسلامی  درجامعه است.

وی علت عدم طراحی لباس های ایرانی اسلامی را تقاضای بازار و مردم عنوان کرد و افزود:برخی تولید کنندگان به دلیل هزینه ای که باید صرف طراح کنند احساس نیاز نمی کنند و این موجب  دلسردی طراحان و روی آوردن آنها به طراحی لباس هایی شده که با فرهنگ اصیل کشور ما مغایرت دارند.

تاجفر گفت: انجمن ها، کارگاه ها و آموزش هایی در زمینه توجیه و تشویق طراحان به طراحی لباس های ایرانی اسلامی صورت گرفته اما تاکنون مکفی نبوده و نیازمند اهتمام جدی و برنامه ریزی دقیق در این حوزه هستیم.

وی نقش ماهواره و رسانه های غربی را در ترویج پوشش غربی غیر قابل انکار دانست و گفت: در سال های اخیر گرایش خانواده ها به سمت شبکه های بیگانه افزایش داشته و موجب رواج مدگرایی با الگوهای فرهنگی جامعه غرب است.

وی افزود: با توجه به نقش مهم رسانه ها،ماهواره نیز توانسته است نقش خودرا  در این زمینه به خوبی ایفا کند و افراد به طور ناآگاهانه گرفتار آن ها می شوند که در این میان باید کارشناسان فرهنگی با آگاهی و با ارائه راهکارهای مناسب در مقابله به این امر بپردازند چرا که بالا بردن سطح آگاهی مردم در خصوص رسانه و بهبود کیفیت آن و مطبوعات در الویت امور قرار دارند.

مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان غربی گفت:متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات در عرصه عفاف،حجاب و پوشش موازی کاری و عدم همکاری دستگاه های مرتبط در این زمینه باهم است،چون جوانان و به طور کل انسان ها به دنبال تنوع و زیبای هستند باید در مشارکت همگان،طرح ها و مدل های جذاب با رعایت طراز های اسلامی ایرانی مدنظر قرار بگیرند.

وی در خصوص  نظارت و اقدامات انجام شده در  راستای این مشکل به برگزاری جلسات،کارگاه های آموزشی، همایش ها ،جشنواره های مختلف اشاره کرد و افزود: در صورت تامین بودجه با در نظر گرفتن محل هایی برای عرضه و نمایش لباس های ایرانی بیاید گامی در جهت جایگزین کردن لباس ایرانی اسلامی با فرهنگ غرب کنیم.

 وی ادامه  داد: ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس، آگاهی سازی آحاد جامعه با انواع مدهای اسلامی ایرانی  از دیگر راهکار های موجود است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32